„Prieš srovę – išorinę ir vidinę“

Balandžio 7 dieną Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje apsilankė dar viena projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ partnerė, „IKEA Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Snieguolė Matonienė.  Viešnia labai nuotaikingai susirinkusiems mokiniams papasakojo apie savo mokyklinius metus, ieškojimų ir atradimų kelią, drąsą keisti ir keistis. Ji kalbėjo apie tai, kad atvažiuoti ir papasakoti savo sėkmės istoriją nėra sunku, galima ją netgi pagražinti, bet kiekvienas iš mūsų turime atrasti savo sėkmės receptą. Gyvenimą S. Matonienė palygino su kelione, tad labai svarbu susikrauti tinkamą lagaminą. Svarbu turėti instrukciją. Daugelis neskaitome instrukcijų, pridėtų prie tam tikrų prietaisų, telefonų, bet jas skaityti pravartu, nes ten surašyti tam tikri patarimai, palengvinantys gyvenimą. Pajuokavo, kad ištartas žodis „niekada“ jos gyvenime visada sugrįžta bumerangu!

15 metų pedagoginio darbo patirtis  (mokykloje dėstė istoriją, pilietinį ugdymą ir politologiją) leido nesunkiai užmegzti kontaktą su gimnazistais. S. Matonienė papasakojo ir apie kitokio darbo patirtį – prasidėjus visuomenės informavimo Lietuvos Respublikos integracijos į Europos Sąjungą bei NATO kampanijai, buvo švietimo programų, kurias organizavo Europos komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerija bei nevyriausybinės organizacijos – autorė ir dalyvė, įvairių pilietinio ugdymo švietimo projektų autorė,
dirbo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriate, švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos bendraautore bei koordinatore, dirbo tokiose kompanijose  kaip „Euro RSCG PR“ , AB „Kraft Foods Lietuva“.

Mokymasis, ryžtas, ėjimas prieš srovę, išėjimas iš komforto zonos, prasmės tame, ką darai, matymas ir yra sėkmė. Apibendrindama viešnia pateikė ir instrukciją sėkmei:

  1. Įsivardink sau, ką moki, ką gali, ko nori išmokti ateityje. Vadovaukis savo, o ne aplinkinių nuomone.
  2. Būk atviras viskam. Nesirink tik to, kas patinka, išmėgink ir tai, kas atrodo, kad nepatinka.
  3. Mėgaukis procesu (mokymosi, darbo, pomėgio…)
  4. Dalinkis su kitais tuo, ką moki, ką sugebi.
  5. Keliauk, turtėk įspūdžiais, potyriais ir vertink tai, ką grįžęs randi Lietuvoje.

Tai tik patarimai, o kur ta tiesa, turime ieškoti patys.

 

Jolanta Jonaitienė,

 direktoriaus pavaduotoja ugdymui