Posėdžiavo sportininkų ir menininkų skatinimo komisija

Vyko Raseinių rajono skatinimo premijų už pasiektus aukštus rezultatus sporto ir meno srityse skyrimo komisijos posėdis, kuriame dalyvavo komisijos pirmininkė vicemerė Gitana Rašimienė ir komisijos nariai – Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausieji specialistai Asta Pagarauskaitė ir Jonas Tamošaitis, Raseinių kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas mokinių sportui Egidijus Šubinas.

   Piniginė premija paskirta Ariogalos gimnazijos mokinei Paulinai Bilvinaitei, kuri Lietuvos gyventojų genocido ir rezidencijos tyrimo centro ir Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamajame nacionaliniame mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ (piešinių konkurse 9-12 kl. grupėje) užėmė III vietą. Premija taip pa paskirta ją parengusiam Ariogalos gimnazijos mokytojui Andriui Bautroniui.

   Komisija svarstė Ariogalos gimnazijos mokytojos Birutės Balžekienė pateiktą paraišką premijoms už aukštus pasiekimus sporto (lengvosios atletikos) srityje gauti dėl gegužės 25 d. Alytuje vykusių Lietuvos mokyklų žaidynių bendrojo ugdymo mokyklų mokinių lengvosios atletikos finalinių varžybų, kuriose Ariogalos gimnazijos mokiniai laimėjo prizines vietas.

   Komisijos narys Egidijus Šubinas paaiškino, kad Lietuvos mokyklų žaidynės nepatenka į Raseinių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą premijų skyrimo aprašą ir pasiūlė šios paraiškos netenkinti. Balsuodami jam pritarė ir kiti komisijos nariai.

   Apsvarstyta Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos paraiška dėl Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio gelbėtojo Modesto Mikolaičio paskatinimo. Jis birželio 28 – liepos 2 dalyvavo Europos stipriausio ugniagesio gelbėtojo vardo varžybose ir puikiai pasirodė – tapo Europos čempionu.

   Komisijai kilo neaiškumų, kokiomis aplinkybėmis jis laimėjo: individualiai ar su komanda ir t. t. Į rajone patvirtintą sportininkų skatinimo tvarką tokios varžybos (ugniagesio gelbėtojo vardo varžybos) nėra įtrauktos, tačiau komisija nusprendė siūlyti Savivaldybės tarybai Europos čempionu tapusį sportininką paskatinti 600 eurų premija. Šiuo klausimu bus rengiamas Savivaldybės tarybos sprendimo projektas ir premija bus skirta tik apsvarsčius ir pritarus rajono Tarybai.

Šaltinis: Raseinių rajono savivaldybė