Po sena pušim

Ak, pušie senoji! Kas tave čia pasodino? Tu augai kartu su mumis, o mes drauge su tavimi, suprasdami, kad brangesnės vietos kaip gimtinė niekur nėra. Tad mylėkime ir branginkime, džiaukimės tuo ką turime, gerbkime vienas kitą, kad jaunimui būtume pavyzdžiu, kad jie čia norėtų grįžti ir didžiuotųsi savo kaimu, savo gimtaisiais namais.
Šiais žodžiais rugpjūčio 31 d. Slabados kaimo seniūnaitė Lina Kuzmarskienė kvietė gyventojus, svečius į vasaros palydėtuvių šventę, kuri vyko Drebulyno parkelyje. Naujai išrinkta seniūnaitė pasidžiaugė kaimo gyventojų pagalba tvarkant apleistą parkelį, kuriame ne viena karta praleido gražiausias akimirkas. Ne kartą sutvarkytas, suniokotas ir apleistas, jis vis tiek išliko kaimo simbolis. Vieni kaimo gyventojai paaukojo reikiamų medžiagų, kiti rinkosi laisvu laiku, kad jį sutvarkytų. Prie šventės organizavimo prisidėjo daugelis kaimo gyventojų, kurie tapo renginio rėmėjai.
Į šventę visus susirinkusius pasveikino Raseinių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Irma Juknevičienė, palinkėjo išlikti vieningiems ir puoselėti savo kaimo grožį.
Šventės metu buvo padėkota nesenai atsikrausčiusiems gyventojams, kurie atgaivino kaimą gražėjančiomis savo sodybomis. Taip pat padėkojo kaimo gyventojai, kuri Drebulyno parke prižiūri prieš 10 metų atidengtą Lietuvos 1000- mečiui skirtą akmenį.
Simbolinėmis dovanėlėmis buvo apdovanoti 13 ilgaamžių senolių, palinkėta stiprybės, sveikatos ir daug ilgų metų. Taip pat dovanos buvo skirtos ir jauniausiam kaimo gyventojui.
Seniunaitė tortą įteikė krepšininkui Evaldui Džiaugiui už kaimo vardo garsinimą ir palinkėjo siekti aukštumų krepšinio aikštelėje ir nepamiršti savo gimtinės.
Rugsėjui beldžiantis kaime esantiems 5 pirmokams įteiktos dovanėlės, palinkėta būti drąsiems ir atsakingiems mokiniams, o tėveliams kantrybės.
Visas kalbas ir sveikinimus palydėjo kaimo vaikų programa, skambėjo dainos, eilės. Gražų pasirodymą parodė Raseinių kultūros centro Sujainiuose mišrus vokalinis ansamblis „Šypsena“, jo vadovė Ligita Matelienė, džiugu, kad Slabados kaimo gyventojos jame dainuoja, o kad balsai nepavargtų gražius šokius atliko Raseinių kultūros centro Sujainiuose merginų šokių kolektyvas „Vaivorikštė, jo vadovė Rita Visockienė.
Prie bendro stalo arbatos puodeliui, pabendrauti, pasidžiaugti vienas kitu pakvietė renginio vedėjos. Gerą muziką ir nuotaiką dovanojo estradinė grupė „Trivašis“
Džiugu, kad drąsi mintis, idėja suburia žmones gražiems darbams, nors keičiasi kartos, visi randa prieglobstį Drebulyno parkelyje po sena pušim.