Pasiruoškite – šalį nuklos sniegas

V.Ščiavinsko nuotr.

Pirmoje gruodžio pusėje retai susiduriama su tikrais žiemiškais orais. Pasnigus sniego danga išlieka vos kelias dienas, o į Baltijos regioną užsukęs šaltis neužtrunka. Kontrastų kupini orai dažniausiai tęsiasi iki Kalėdų, tada atšąla šiek tiek stipriau.

Pavyzdžiui, pernai gruodis buvo itin šiltas, vidutinė mėnesio temperatūra buvo net 4–5 laipsniais aukštesnė už daugiametį vidurkį, kuris gruodį svyruoja apie 2 laipsnius šalčio.

Šilčiausias orų tarpsnis buvo prieš pat Kalėdas – gruodžio 18–23 dienomis daugelyje rajonų buvo pasiekti tų dienų aukščiausios temperatūros rekordai. Termometrai tuo metu rodė 8–12 laipsnių šilumos. Laikotarpis tarp švenčių pasižymėjo jau šaltesniais orais, bet dienomis temperatūra išliko silpnai teigiama.

Šiandien virš Lietuvos pradės stiprėti aukštesnio slėgio laukas. Debesuotumas nyks, popietę atsiras vis daugiau pragiedrulių.

Skaitykite daugiau: https://gamta.lrytas.lt/gamtaorai/2017/12/13/news/pasiruoskite-sali-nuklos-sniegas-3871297/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy