Pasiruošimas darbo paieškai: nuo ko pradėti?

Susikūrėte CV, siunčiate jį įmonėms ir… ir nieko. Niekas net nepakviečia į pokalbį dėl darbo. Kodėl? Gal Jūsų CV neatitinka šių dienų tendencijų, gal taikote į ne jums skirtas pozicijas, gal netinkamai prisistatote? O gal apskritai ne nuo to pradėjote darbo paiešką?

Kad darbo paieška neužtruktų ir vyktų kaip įmanoma sklandžiau, rekomenduojame atlikti namų darbus ir tinkamai pasiruošti darbo paieškai.
Pateikiame 10 punktų sąrašą, kuriame rasite svarbiausius darbo paieškos įrankius, priemones ir užduotis:

1. Tikslas.

Visų pirma pradėkite nuo kuo konkretesnio ir aiškesnio ieškomo darbo (tikslo) įvardinimo. Kokio darbo ieškote ir per kiek laiko tikitės jį susirasti? Įvertinkite, ar toks darbas, kokio ieškote, apskritai egzistuoja, t.y. jūsų tikslas turėtų būti realus, na, o jei sugalvojote nerealų tikslą – gal galite patys susikurti jūsų idealus atitinkančią darbo vietą?

2. Savianalizė.

Kritiškai įvertinkite save, kaip specialistą, ar turite įgūdžių, kompetencijų ir asmeninių savybių, kurios bus reikalingos būsimame darbe? Ko trūksta? Kur ir kaip galite įgyti trūkstamų žinių? Ar tikrai taikote į jums tinkamas pareigas? Trumpai kalbant, identifikuokite/įvardinkite – kas jūs, kaip specialistas ir ieškokite jums tinkamų darbo pasiūlymų.

3. Savivertė.

Nėra ko tikėtis, kad jumis patikės ir pasitikės darbdaviai, jei jūs netikite savimi. Savimi, kaip darbuotoju, kaip specialistu, kaip profesionalu. Todėl, aukštyn nosį ir pirmyn.

4. Disciplina.

Netinginiaukite ir į darbo paiešką žiūrėkite rimtai. Jei pirmame punkte apsibrėžėte tikslą, kokio darbo ieškote ir per kiek laiko norite jį susirasti, surasite priemonių, įrankių ir laiko jam pasiekti. Neatidėliokite rytdienai, nes kuo ilgiau ieškote darbo, tuo labiau mažėja motyvacija arba pasitikėjimas savimi jį surasti.

5. Darbo paieškai ir dalykiniam susirašinėjimui tinkamas el.paštas ir profesionali nuotrauka.

Taip taip, svarbu ir el.pašto adresas, ir nuotrauka, jei ją talpinate į CV, svarbu kiekviena smulkmena. Juk pirmu įspūdžiu gali būti labai sunku atsikratyti, o ypač jei į atsakingas pareigas kandidatuoja rasotapieva@gmail.com su “pliažine” nuotrauka.

6. CV, motyvacinis laiškas ir darbų portfolio.

Trumpai kalbant, pasistenkite CV sutalpinti į 1 puslapį ir jame pateikti įrodymų, kad tinkate būsimam darbui, akcentuokite savo darbo patirtį ir pasiekimus. Motyvacinis laiškas jau tampa atgyvena, bet jei darbdavys darbo skelbime jo paprašė, būtinai jį paruoškite, tik jokiu būdu nekopijuokite nuo draugo ar „iš internetų“. Kūrybininkai jau turbūt žino, kad darbo paieška neturint darbų portfolio yra tas pats, kas bandyti įrodinėti, kad jūs ne briedis.

7. LinkedIn profilis.

Tiesa, gal ir ne visoms pareigoms LinkedIn‘as yra tinkamiausias darbo paieškos kanalas, bet jo populiarumas yra neginčijamas. Net jei naudojant LinkedIn negausite darbo, išnaudokite jį kaip CV ir darbų portfolio kūrimo įrankį.

8. Karjeros portalai ir personalo atrankų įmonės.

Būtų keista, jei karjeros portalas nekviestų pasinaudoti jo paslaugomis ieškant darbo ? Tačiau net jei nebūtumėm karjeros portalas, vis tiek kviestumėm juo naudotis, nes karjeros portalas tam ir skirtas -darbo/darbuotojų paieškai. Logiška? Logiška ?

9. Draugai / pažįstami, soc. tinklai ir jus dominančios įmonės.

Tikrai geri ir pasiteisinę darbo paieškos kanalai ir priemonės, tik išnaudokite juos tikslingai. Jei jau primenate draugams, kad ieškote darbo, tai būtinai akcentuokite, kokio konkrečiai darbo ieškote ir kuo jūs, kaip darbuotojas, esate geras ir stiprus. Išdrįskite kreiptis tiesiogiai į jus dominančias įmones, į jus tikrai atkreips dėmesį, o geram specialistui gali labai greitai būti sukurta darbo vieta.

10. Kol ieškote darbo.

Štai kelios idėjos, ką galite nuveikti kol ieškote darbo: savanoriaukite, užsiimkite aktyvia veikla, sportuokite, mokykitės, dalyvaukite karjeros dienose, skirkite laiko savo pomėgiams. Gerokai išsijudinus greičiau judės ir darbo paieškos procesas, nes būsite energingesni bei labiau savimi pasitikintys.

Jaučiatės pasiruošęs darbo paieškai? Peržiūrėkite mūsų DARBO PASIŪLYMUS.