Pasiekti susitarimai su Lenkija dėl Lietuvos piliečių grįžimo

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pavedimu šiandien į Lenkiją išvyko mūsų šalies pareigūnų delegacija: užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas, siekti susitarimų dėl Lietuvos piliečių gįžimo.

Su Lenkija sutarta, kad Lietuvos piliečius bus priimami į LOT reisus skrendančius į Varšuvą iš tolimųjų šalių. Varšuvoje jie turi būti persodinami į lietuviškus čarterinius reisus nedideliais kiekiais (iki 50 keleivių). Antžeminis konvojus iš Varšuvos oro uosto iki Lietuvos sienos nebus leidžiamas.

Taip pat, nuspręsta imtis bendrų organizacinių priemonių nustatant prioritetinį sienos kirtimą transportui, vežančiam maisto produktus ir vaistus bei medicinines prekes.

Informuojame, kad Lazdijų-Ogrodninkų punktas jau veikia. Lenkija žada tam tikram laikui išlaikyti jį krovininiam transportui be apribojimų.

Dėl Vokietijoje įstrigusių Lietuvos piliečių grįžimo, informuojame, kad į keltą Sassnitze užsiregistravo 90 automobilių, Vokietijos pareigūnai baigia surūšiuoti transportą pasienyje. Lengvųjų automobilių lietuviškais numeriais beveik neliko, nuo rytojaus vienintelis kelias į Lietuvą per Kylį keltu.