Neringos šokių studijos žaidimas ,,Šokių bateliai“

Šokis – tai žaidimas, kurio metu mes turime galimybę iš vienos „realybės“ pereiti į kitą. Tokią, kurioje tiesiogiai atsispindi kiekvieno žmogaus psichologinis gyvenimas.

Čia svarbu viskas – kaip žmogus juda, ką jis jaučia, kai šoka, kokias elgesio ir bendravimo strategijas naudoja. Taip pat – kaip žmogus keičiasi judesio vystymosi procese.

Šokis tampa resursu, kuomet jis perauga į pozityvios būsenos ir energijos šaltinį. Fiziniame lygmenyje, šokio – judesio terapija leidžia tiksliai suvokti savo fizinį „aš”, judesiais išreikšti nuotaikas, požiūrius, idėjas, atsipalaiduoti.

Psichologinėje plotmėje terapija padeda pasąmonėje glūdinčius dalykus perkelti į sąmonės lygį. Skatinama laisva saviraiška judesiais, sukuriami būdai emocinei įtampai panaikinti, gyvenimo džiaugsmui patirti, naujiems gebėjimams tobulinti.

Šokis kaip iššūkis: tai galimybės – išbandyti ką nors nauja, netikėta. Daugeliui žmonių pats šokis, ypatingai dalyvaujant kitiems žmonėms, pats leidimas išreikšti save –- sąžiningai, ryškiai per judesį – tampa rimtu iššūkiu.

Kartais tokiu šokiu gali tapti labai konkretaus jausmo išraiška. Šokiu galima išreikšti pyktį, džiaugsmą, liūdesį, meilę, savo stipriąsias ir silpnąsias (šešėlines) savybe. Šokis – vienas saugiausių būdų pabūti „Kitu“, išeiti iš įprastų Rolių, praplėsti savo Ribas.

Taip pat šokis gali būti žinia, kurioje mes perskaitome informaciją, svarbią mūsų pilnatviškesniam ir sveikesniam gyvenimui. Mes galime įsiklausyti į savo kūno balsą ir atrasti jame naują motyvą ir savęs supratimą, savo elgesio ir reagavimo modelius, savo bendravimo strategijas. Mes galime išgirsti tuos impulsus ir norus, kurių iki šiol nepastebėjome ir įtraukti juos į savo gyvenimo šokį.

Šokis gali būti bendravimo būdu, būdu išreikšti save, apjungti visus žmogiškus jausmus, pasakoti istorijas, sustiprinti ir disciplinuoti asmenybės vientisumą, keisti savijautą.

Lietuvoje paskelbtas karantinas dėl koronaviruso. Sustabdytos visos veiklos, šokių festivaliai, konkursai, negalime šokių kolektyvai sušokti mylimus šokius Tarptautinei šokio dienai paminėti. Tad  NERINGOS šokių studijos vadovė  Neringa Šlopšnienė nusprendė paminėti kitaip…

Skyrė tema ,, Šokių bateliai“ , dalyvavo I-IV gr. šokėjai. Šokių bateliai galėjo būti nupiešti, kepami sausainiai, išlankstomi, ar iškarpomi, tai vaikų fantazija… vadovė Neringa dėkoja už puikius darbus, kad ir tokiais būdais  galime paminėti Tarptautinę šokio dieną ir laukia nesulaukia kada vėl galės su savo mylimais šokėjais susitikti šokių salėje ir kiekvieną stipriai apkabinti.

Neringos šokių studijos vadovė Neringa Šlopšnienė

no images were found