Ne visada geros idėjos yra legalios

Šią žiemą raseiniškiams žiemos pramogas dovanojo Raseinių „Rotary“ klubas, kuris ant tvenkinio ledo, esančio šalia bažnyčios, įrengė ledo čiuožyklą, o Maironio parke įrengė ledo skulptūrų parką, kuris per kelias dienas išpopuliarėjo visos Lietuvos mastu.

 

Tačiau grįžkime prie ledo čiuožyklos, kuri sulaukė didelio raseiniškių susidomėjimo ir lankomumo. Vakarais skmabanti muzika, apšviestas ledas kvietė visus pasimėgauti žiemos malonumais ir pačiaužyti ant ledo po atviru dangumi. Didžioji dalis žmonių gyrė šį sumanymą ir negailėjo gerų žodžių „Rotary“ klubui, tačiau kiti tai vadinopolitine liberalų arba naujosios valdančiosios daugumos reklama. Pripažinkime, politinė ar ne politinė, tačiau idėja išties gera ir reikalinga raseiniškiams, tačiau yra BET…

 

Ir tas didysis BET yra įstatymai bei kiti teisės aktai, kurių, kaip yra žinoma, laikytasi nebuvo, todėl ledo čiuožyklą, galima vadinti kaip neteisėtai įrengtu ir eksplotuotu objektu. Tai įrodo ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2013 m. gegužės 27 d. sprendimas TS-190 „Dėl žmonių gyvybės apsaugos Raseinių rajono savivaldybės vandens telkiniuose ir ant jų ledo taisyklių patvirtinimo“, VII skyriaus 37.5. punktas, kuriame nurodoma, jog rengti čiuožyklas ant gilesnių negu vieno metro vandens telkinių yra draudžiama.

 

Negana to, sausio 22 dienos vakarą, visiškai netikėtai, buvo suorganizuotas renginys – diskoteka ant ledo. Ir čia – dar vienas pažeidimas. Šiam renginiui nebuvo išduotas savivaldybės leidimas, tai patvirtino ir savivaldybės darbuotoja, kuri atsakinga už leidimų išdavimą renginiams. Taip pat verta paminėti, jog į renginį buvo atvykusi ir policija, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, buvo iškviesta neprisistačiusio asmens, kuris norėjo sužinoti ar ant tvenkinio ledo vykstantis renginys yra teisėtas ir nepažeidžia įstatymų. Kaip aiškino Šiaulių AVPK budėtojas, nuvykę patruliai pažeidimo neįžvelgė, nes jų teigimu tai nėra renginys, žmonės tiesiog susirinko pačiaužyti ir, jų nuomone, tam leidimo nereikia.

 

Na, tebūnie tai spręsti kitiems, ar tai renginys ar tai paprastas žmonių susibūrimas. Tačiau įdomu yra tai, kad pareigūnai renginio nesustabdė dėl anksčiau minėtos priežasties, nes tos pačios, žmonių gyvybės apsaugos Raseinių rajono savivaldybės vandens telkiniuose ir ant jų ledo taisyklės numato, jog taisyklių laikymosi kontrolę užtikrina Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti asmenys ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato atsakingi pareigūnai. Atsakomybė už šių Taisyklių pažeidimą numatyta Lietuvos Respublikos admiistracinių teisės pažeidimų kodekso 185 straipsnyje.

 

Taigi, kaip matote, po išties puikiomis ir sveikintinomis idėjomis slepiasi nevisai geri darbai. Pabaigai pacituosiu to pačio, žmonių gyvybės apsaugos Raseinių rajono savivaldybės vandens telkiniuose ir ant jų ledo taisyklių, I skyriaus, 2 punktą „Taisyklės galioja Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje. Jų privalo laikytis visi fiziniai ir juridiniai asmenys.“ Ir nesvarbu, ar tu tarybos narys, ar tu valdančiojoje ar nevaldančiojoje daugumoje, bet taisyklės galioja visiems ir jų laikytis yra privalu.

 

Vaidas Butautas

Screenshot 2016-01-29 21.35.32 Screenshot 2016-01-29 21.36.07 Screenshot 2016-01-29 21.36.21

12625708_1180537121956752_1152747092_n

no images were found

D. Razgutės nuotraukos

6 thoughts on “Ne visada geros idėjos yra legalios

  1. Jus nieko dsugiau ir neismanote, tik baudas skirti ir pazeidimu ieskoti. Reseiniu mieste, vakarais ir ssvaitgaliais zmonems nera ka veikti. Aisku pazeidimas per akis. Bet jus ponai teisiantys idejas, net nepajudinate savo storu nupentu subiniu, kad kazka idomaus suorganizuoti, geda ir is vis mest jus po velniu lauk is tu kedziu, jau igrysot iki gyvo kaulo, pilstytojai is tuscio I kiaura ir dar besimaitinantys uz musu prakaitu uzdirbtus pinigus

  2. Egyda,duok piataka. 🙂 Dar pora meteliu ir tie anie su savo seseliais prades kovot. A kodel tu seki mane is paskos,ar turi tam leidima ,ka? 😀

  3. Puiku, Egyda. O autoriui telieka palinkėti neieškoti priekabių prie gerų iniciatyvų. Ar čia jam pavydas suėmė, kad ne jis ir jo bendrai sugalvojo. Įstatymai yra kuriami tam, kad žmonėms būtų geriau, ir jei įstatymas jiems kenkia, jis turi būti atšauktas, kaip nereikalingas. Ir reikia pagirti policiją, kuri elgėsi žmogiškumo principais, o ne klerkų, kurie nelabai susigaudo gyvenime, priimtais kvailais popieriais.

  4. Gale trūko UŽASKYTA………….Juokas ima……. pritrūko temų… tai dabar nusprendė kabinėtis prie visiškai nereikalinų dalykų….

  5. Ir aš pritariu Egydai. Kiekvienas sąmoningas žmogus tik džiaugiasi, kad kažkas vyksta mūsų mieste. O tiems, kurie moka tik skundus rašyt, matyt tiek ir užtenka. Be to aš netgi pažeidimo neįžvelgiu – ledo storis tikrai buvo didesnis nei 12cm, taip, kad visi buvo saugūs. Ir ačiū tiems, kas nuvalė ledą, o prožektorius mes patys atsinešėm. 🙂

Comments are closed.