Naudingiausias šeštosios Mezon-NKL savaitės žaidėjas – Tomas Galeckas (Video)

Geriausią sezono rezultatyvių perdavimų rezultatą užfiksavęs Raseinių „Rasų“ komandos gynėjas Tomas Galeckas pripažintas naudingiausiu šeštosios Mezon-NKL savaitės krepšininku.

Gynėjas mače su Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“ komanda per 35 minutes pelnė 20 taškų (6/7 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko net 15 rezultatyvių perdavimų bei surinko 40 naudingumo balų.

Pastarasis rezultatas – geriausias įžaidėjo karjeroje ir šio sezono NKL čempionate. Ankstesnis asmeninis vilniečio rezultatyvių perdavimų rekordas buvo 8 perdavimai.

Rezultatyvius perdavimus Galeckas dalino ir kitos dienos rungtynėse su Joniškio „Delikatesu“. Joniškyje jis pelnė 10 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 18 naudingumo balų.

Sėkmingai sekėsi ir Galecko atstovaujamai „Rasų“ komandai. Raseinių klubas klaipėdiečius nugalėjo 97:90, o „Delikatesą“ palaužė 78:76.

Tinklalapis „nklyga.lt“ apžvelgia ir kitus keturis krepšininkus, kurie taip pat pateko į simbolinį naudingiausių Mezon-NKL savaitės žaidėjų penketuką.

Evaldas Šaulys, „Sūduva-Mantinga“ (vid. 16 tšk., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 24 naud. bal.)

Marijampolės komandos gynėją pakirtusi ir dvejoms rungtynėms iš vėžių prieš savaitę išmušusi liga Šaulio nė kiek nepalaužė. Į rikiuotę sugrįžęs krepšininkas solidžiausiai prisidėjo prie to, kad „Sūduva-Mantinga“ iš Šilutės su pergale grįžtų po trejų metų pertraukos.

Šaulys pelnė 22 taškus (2/4 dvit., 1/5 trit., 15/15 baud. met.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 35 naudingumo balus.

Tai buvo sėkmingiausios Šaulio sezono rungtynės. Beje, šis krepšininkas negaili savo buvusių komandų, kadangi antrąjį pagal naudingumą (28 naud. bal.) mačą jis sužaidė prieš „Mažeikių“ ekipą, kurioje rungtyniavo praėjusį sezoną. „Šilutės“ garbę Šaulys gynė 2011-2015 metais.

Darius Griškėnas, Joniškio „Delikatesas“ (vid. 22 tšk., 6 atk. kam., 3,5 rez. perd., 27,5 naud. bal.)

Joniškio klubas šiuo metu nešasi septynių pralaimėjimų iš eilės naštą, tačiau jei „Delikateso“ gretose yra krepšininkų, kurių pastangomis ši našta gali nukristi, tai vienu tokių neabejotinai galima laikyti komandos lyderį Darių Griškėną.

Solidžią sportinę formą demonstruojantis krepšininkas praėjusį savaitgalį atidavė visas jėgas, kad „Rasai“ iš Joniškio grįžtų be pergalės. Tame mače Griškėnas per 41 minutę pelnė 23 taškus (7/12 dvit., 3/7 trit., 3/5 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

Pakiliai Griškėnas rungtyniavo ir susitikime su jaunaisiais žalgiriečiais. Tąkart 32-ejų metų veteranas per 33 minutes pelnė 21 tašką (6/11 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų ir surinko 25 naudingumo balus.

Gytis Masiulis, Kauno „Žalgiris-2“ (vid. 20,5 tšk., 8,5 atk. kam., 2 blk., 29 naud. bal.)

Dvejas rungtynes dėl traumos praleidusio Gyčio Masiulio sužeidimai iš vėžių neišmušė. Praėjusį savaitgalį į rikiuotę sugrįžęs aštuoniolikmetis abejose rungtynės ir vėl demonstravo solidų žaidimą ir stipriai prisidėjo prie to, kad jaunieji žalgiriečiai iškovotų pergalę mače su „Delikatesu“.

Šiose rungtynėse Masiulis aikštelėje praleido 21 minutę, per kurią jis pelnė 22 taškus (8/9 dvit., 0/3 trit., 6/9 baud. met.), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų.

Laurynas Birutis, Kauno „Žalgiris-2“ (16 tšk., 10 atk. kam., 4,5 rez. perd., 26,5 naud. bal.)

Minėtame mače su „Delikatesu“ siautė ne tik Masiulis. Nepaisant komandos lyderio sugrįžimo į rikiuotę, Laurynas Birutis ir toliau išliko ryškia Kauno ekipos figūra ir rungtynėse su Joniškio komanda netgi buvo arti trigubo dublio.

Birutis per 37 minutes pelnė 19 taškų (7/7 dvit., 5/9 baud. met.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 34 naudingumo balus.

Birutis per savo karjerą dar niekada nebuvo atlikęs 7 rezultatyvių perdavimų. Maža to, centras buvo per žingsnį nuo geriausio sezono pasirodymo. Jo geriausios sezono rungtynės – 35 naudingumo balai mače su „Telšiais“.