Moterį apgavęs sukčius toli nenubėgo

Nors apie sukčiavimus gausu informacijos, sukčiai randa vis naujų aukų.

      Vasario 14-ąją Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai gavo informaciją apie įvykdytą sukčiavimą, kai Raseinių mieste Vytauto Didžiojo gatvėje gyvenančią moterį aplankė sukčius ir apgaule išviliojo pinigus.

      Pareigūnai reagavo žaibiškai ir nuvyko į įvykio vietą. Prie namo jie pastebėjo taksi automobilį ir jaunuolį, kuris padavė taksi vairuotojui pinigus ir skubiai pasišalino. Taksi vairuotojas paaiškino privažiavusiems pareigūnams, kad jaunuolis susimokėjo už paslaugas. Pareigūnams sekant karštais jaunuolio pėdsakais pavyko jį pastebėti jau kitoje gatvėje ir kitame taksi automobilyje, kurį nuspręsta sekti. Gruzdiškės kaime taksi automobilis su jaunuoliu įsuko į namo kiemą. Iš paskos atvykę pareigūnai, bandė sulaikyti sekamą taksi keleivį, tačiau šis nepaklausė teisėto pareigūnų reikalavimo sustoti ir leidosi bėgti per arimus. Apledėjęs laukas neleido jam toli nubėgti. Bėglį policininkai sučiupo ir uždėjo jam antrankius.

        Pareigūnams moteris papasakojo, kad jai paskambino žmogus ir prisistatė gydytoju. Pašnekovas įteigė moteriai, kad jos sūnus krisdamas nuo laiptų sužalojo moterį. Tariamas gydytojas pareikalavo pinigų, kuriuos reikia sumokėti nukentėjusiai. „Gydytojas“ nurodė, kad netrukus ateis vyras, kuriam ir reikia paduoti pinigus. Ji surinko namie turėtus 2700 eurus ir padavė juos, netrukus po skambučio atėjusiam jaunuoliui.

         Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Sulaikytasis yra teistas, jis tik praėjusių metų gale iš įkalinimo įstaigos paleistas į laisvę.

        Policija įspėja, kad sulaukus panašaus skambučio, pirmiausia reikia skambinti artimiems žmonėms, pažįstamiems ar kaimynams, kuriais pasitiki, ar pagalbos telefonu 112.

Šiaulių AVPK info