Molavėnų piliakalnių komplekse įvyko tradicinė Joninių šventė

Šį penktadienį, birželio 23 dieną, Molavėnų piliakalnių komplekse, vyko tradicinė Joninių šventė. Šiemet ši šventė buvo išskirtinė, ji, kaip ir priklauso tikroms Joninėms, vyko gamtoje. Renginys prasidėjo Rasos šventės apeigomis – vyko prausimasis, ėjimas pro vartus, kupolių skynimas, vainikų pynimas, Joninių burtai ir, žinoma, vainikų plukdymas upelyje. Visas renginio apeigas vedė, mokslų daktarė Daiva Šeškauskaitė. 

Vėliau, prasidėjo šventinis koncertas. Visus linksmino grupė „Ainiai“, po kurių pasirodymo, visi lipo ant Molavėnų piliakalnio, kur vyko medžių pagerbimo apeigos. Šventėje netrūko nei muzikos, nei tradicinių apeigų. 

Kol tėvai linksminosi ar dalyvavo apeigose, vaikai pramogavo Jaunimo pramogų kiemelyje, kur jie buvo mokomi piešti ant akmenėlių ar popieriaus, lipdyti iš druskos tešlos, pinti vainikus ar žaisti liaudies žaidimus. 

Saulei nusileidus ir uždegus didįjį Joninių laužą, į sceną žengė ir žemę drebino grupė „Thundertale“. Pasibaigus koncertui, renginio žiūrovai čiupo žibintuvėlius ir iškeliavo į naktinį žygį, paparčio žiedo ieškoti.  

Šiemet Joninės iš Raseinių perkeltos į Molavėnus. Žinoma, tai patiko ne visiems, nes Molavėnai yra gerokai nutolę nuo miesto, tačiau neturintiems kaip patiems nuvykti į šventę, buvo pasirūpinta transportu – Iš viso rajono seniūnijų autobusai vežė iki pat Molavėnų piliakalnių, pasibaigus renginiui, parvežė namo.

Reziumuojant galima sakyti, kad šventė pavyko, kiekvienas rado sau norimą veiklą, norintys pailsėti nuo muzikos, galėjo pasivaikščioti Molavėnų piliakalnių takeliais, pabūti su gamta ir pajausti tikrąją Joninių dvasią.  

6 thoughts on “Molavėnų piliakalnių komplekse įvyko tradicinė Joninių šventė

  1. Šiemet Raseiniuose šventės nebuvo. Ji buvo tik išrinktiesiems, kaip ir viskas kas tik rajone vyksta, tai ne apseinama be išrinktųjų. Jei darbas baigiasi 15 val. o autobusas vežė 16 val. kaip suspėti, o kaip valdininkams atrodo, kad pensininkai ir neįgalieji gali 2 km. eiti nuo autobuso iki šventės vietos? Gera kalbėti kai išrinktieji važiuoja iki taško ir jiems nereikia kulniuoti pėsčiomis 2-3 km. Turbūt tik Raseiniai yra tokie išskirtiniai, kad darbo žmogui šventė nereikalinga, svarbu , kad išrinktieji sau pasidarė šventę. Kol nebuvo Raseiniuose ‘puikiojo’ administracijos direktoriaus, kažkaip visi gyventojai švęsdavome ir viskas būdavo gerai visiems. Dabar kai yra „gerasis“ vadovas, turime visi šokti tik pagal jo nuostatas. Ką gi šaunuoliai valdininkai, vieninteliai turbūt Respublikoje Jonines šventėte diktatoriaus režimu. Autobusas važiavo 16 val., o atgal 24 val. klausimas :ar visi galėjo tiek išbūti, ar visi į jį suspėjo, ar visiems buvo šventė? Kada vykdavo mieste, nors gal ir ne su visomis tradicijomis, (o čia jau vedančiųjų kompetencija) gyventojai tikrai buvo patenkinti ir niekada nesigirdėjo nusiskundimų. Visa tai kas vyko Molavėnuose, galima buvo pravesti ir Raseinių mieste, o gamtos tikrai ir mieste užtenka. Suprantama, prie piliakalnių buvo mažiau eilinių gyventojų, tai ir akių mažiau matė pagėrusius valdžios vyrus, kai kam aišku buvo patogiau. Ačiū ponai už „gražią „šventę, kurioje negalėjome dalyvauti. Dabar jau pradedame gal galvoti apie koplyčias nuosavame kiemelyje? Jei jau šventes priversti švęsti kas kaip išmano,nėra jokios bendros šventės, tai ir melstis be reikalo einame į bažnyčią. Dievas juk vienas ir jam nesvarbu kur žmogus meldžiasi, kam dar kunigus išlaikyti? Nuo šių Joninių gal jau išvis nebebus visuotinų švenčių. Suprantama taip lengviau valdyti, kai mažiau gyventojai sueina, matosi, bendrauja vienas su kitu. Labai jums dėkojame, kad Raseiniškius ne vienijate, bet skaldote. Te Dievas jums padeda įgauti proto.

  2. Na, nereikia norėti, kad viskas būtų padėta ant lėkštutės. Nespėji į autobusą? Kooperuojiesi su giminėm, draugais ir važiuoji. Dėl atstumo nuo autobuso iki šventės: vieni autobusai vežė taip, kad nuo išlipimo iki renginio vietos buvo apie 200 metrų, kiti apie 700 metrų. Dėl diktatoriaus… Kiek žinau, tokį sprendimą priėmė kultūros centras. Beje, raginu komentuoti atsakingai, nes dėl tam tikrų dalykų, galite gauti kelialapį į teismą (ne iš manęs, žinoma). 🙂

  3. Viliau tau uždavė konkretų klausima apie neįgaliuosius, klausiu ir aš taves į kokia eilute savo juos patalpinsi?

  4. Na, visų pirma, reikia atvykti į šventę, arba bent pasidomėti. Neįgaliuosius, ar sunkiai vaikštančius buvo galima atvežti iki pat scenos ir pasodinti ant suolelio. Renginio pagrindinė vieta, yra pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims. Siūlau atmerkti akis.

  5. Na visų pirma nenorėjau būti pranašesnis už tuos raseiniškius kurie negalėjo dalyvauti ten, antra: domėjausi ir tikrai tuos visus artistus kurie ten pasirodė metų bėgyje sutiksiu ir pamatysiu daug kartų. Ape neįgaliuosius: (Neįgaliuosius, ar sunkiai vaikštančius buvo galima atvežti iki pat scenos ir pasodinti ant suolelio), čia gerai suraitei, kaip kokį daiktą 😀 . (Renginio pagrindinė vieta, yra pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims), kažkaip nepastebėjau to pritaikymo nei kvapo ten, čia tas kelias i pakalne pritaikytas, ar visa aikštė superinio lygumo? Ten sveikam sunku nueiti į apačia. Šiaip neįgalieji yra labai savarankiški žmonės ir jie nori viska daryti patys, bet ir jiems reikia suteikti minimalių galimybių kad tai galėtu padaryti, o tu čia pradedi nešioti kaip kokias vazas juos. Ir dar jie niekada tau to net neparašys. Tai va jaunuoli atmerkti akis tau reikėtu ir anksčiau nei jas atmerki. 😀

  6. Menkai domėjaisi. Net nežinai, kad Molavėnuose renginio dieną vyko keliukų tvarkymas, greideriavimas ir t.t. Pirmoji tavo komentaro dalis yra absoliutus grybas, todėl toliau į diskusiją leistis neapsimoka. Vienintelis dalykas su kuriuo būtų galima sutikti, tai apie neįgaliųjų norą būti savarankiškais.

Comments are closed.