Miškų naikinimo ministerija vasarą įgauna pagreitį: kirtimus didina 6 %, o dalį miškų ruošiamasi paversti žvyro karjerais (Aplinkos ministras atostogose)

DĖMESIO! Dėl padidintos kirtimų normos – rugpjūčio 20 d. 10.30 Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ spaudos konferencija Seime

2018 08 08

Sprendimai, liečiantys visą Lietuvos visuomenę, turėsiantys įtakos visai Lietuvos ekosistemai ir ateities kartoms, priimami pačiame vasaros atostogų įkarštyje, be jokių diskusijų su žmonėmis ir poveikio aplinkai tyrimų. Gana pažįstamas braižas  – tokiu pačiu principu buvo „prastumta“ ir miškų reforma 2017 metų liepos pabaigoje.

Ar buvo atliktas poveikio aplinkai vertinimas, ar įvertintos tokio sprendimo pasekmės bioįvairovei, bendrai ekosistemai, Lietuvai? Ar įvertintos esamos (buvusios) miškų politikos pasekmės? Ar pasitelkti gamtininkai, bioįvairovės specialistai? Ar įvertintos pasekmės gamtos turizmo sektoriui? Ne!

Ar Lietuvos miškų likimą lemia Energetikos ministerijos įnoriai?

Keičiantis klimatui, kai visą pasaulį krečia rekordinio karščio bangos, trūksta vandens, keičiasi gyvybės rūšys, nyksta ir atsiranda naujos, ką darome mes? … Didiname miškų kirtimą („kad pigesnis šildymas“)! – O juk medžiai ir miškai yra pagrindinis veiksnys reguliuojantis temperatūrą ir klimatą, ir taip balansuojantys besikeičiančią sistemą, nes niekas iki galo nežino kaip baigsis tas klimato pokyčių procesas. Jeigu mūsų ekosistema yra silpna ir išbalansuota – ar mes atlaikysime naujas invazines vabzdžių, gyvūnų, augalų, ligų rūšis? Ar nevirsime dykyne? Tad labiausiai reikia bijoti ne finansinės, o ekokrizės ir jai ruoštis šiandien – stiprinant aplinkosaugą, ypatingai didžiausio Lietuvos turto – mūsų miškų imunitetą ir sveikatą.

„Jeanas Jouzelis, dirbęs Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos vicepirmininku 2007 m., kai ji laimėjo Nobelio premiją, sako, kad karščiai, kuriuos anksčiau laikydavome anomalija, pavyzdžiui, 2003 m. vasarą, kai visoje Europoje mirė mažiausiai 70 tūkst. žmonių, po 2060 m. taps visiškai įprastu reiškiniu. Jis tvirtina, kad jei pasaulio atšilimas gerokai nesulėtės, karščio bangos Europoje gali kilstelėti termometrų stulpelius iki 50 laipsnių karščio.

„Žengiame į visai kitą pasaulį, – sako J. Jouzelis. – Prancūzija ir Vakarų Europa nepratusios prie šio pasaulio. Jei veiksmingai nekovosime su pasauliniu atšilimu, Vakarų Europos laukia išties didelis klimato iššūkis.“ (Lrytas, Alinantys karščiai Europoje – signalas žmonijai: laukia ilgalaikiai klimato pokyčiai)

Miškų kirtimus didina 6 % !!!

Skaitykite daugiau: http://www.gyvasmiskas.lt/misku-naikinimo-ministerija-vasara-igauna-pagreiti-kirtimus-didina-6-o-dali-misku-ruosiamasi-paversti-zvyro-karjerais-aplinkos-ministras-atostogose-2/