Mirė Raseinių garbės pilietis, rašytojas Jonas Mačiukevičius

Raseinių rajono savivaldybę pasiekė žinia, jog trečiadienį mirė Raseinių garbės pilietis, poetas, prozininkas, visuomeninis ir politinis veikėjas Jonas Mačiukevičius. Šią informaciją Savivaldybei pranešė rašytojo žmona.
  Rajono vadovai reiškia gilią užuojautą A. Mačiukevičiaus artimiesiems ir visiems pažinojusiems Raseinių kraštui ir visai Lietuvai nusipelniusį rašytoją, palikusį gilų pėdsaką lietuvių kultūros ir literatūros istorijoje bei neįgaliųjų socialinės integracijos politikoje.
  J. Mačiukevičius gimė 1939 m. Ginaičiuose (Ariogalos valsčius), mokėsi Požečių septynmetėje mokykloje, Betygalos vidurinėje mokykloje, kiek vėliau dėl ligos negalėdamas jos lankyti – savarankiškai.
  Savo pirmuosius kūrybos bandymus spausdino Raseinių rajono laikraštyje „Naujas rytas“. Neturėdamas nė trisdešimties parašė apysaką „Laikrodžiai nesustoja“ (1968 m.), kuri negalią turintiems žmonėms tapo gyvenimo pradžiamoksliu.
   Inicijavo Lietuvos invalidų draugijos veiklą ir buvo pirmasis šios draugijos pirmininkas (1988-1991 m.), kartu su Juozu Nekrošiumi ir Juozu Šapoka įsteigė oficialų neįgaliųjų gyvenimą atspindintį savaitraštį „Bičiulystė“ (1990 m.). 1992–1996 m. buvo Lietuvos invalidų tarybos prie LR Vyriausybės pirmininku, dalyvavo kuriant neįgaliųjų socialinės integracijos sistemą, prisidėjo prie reabilitacijos centrų kūrimo ir tobulinimo Lietuvoje, jo pastangų dėka Raseiniuose buvo įkurtas Neįgaliųjų užimtumo centras.
  J. Mačiukevičius parašė apie 50 įvairių žanrų kūrinių: apysakų, eilėraščių, publicistikos, romanų, esė, detektyvų, satyros, pasakų ir poemų, išleistų Lietuvoje ir užsienyje.
  Pagal jo žodžius kompozitorius Benjaminas Gorbulskis parašė operetę „Adomas nenori būti Adomu“ (pastatyta 1982 m.), kompozitorius Rimvydas Racevičius sukūrė oratoriją „Septynios giesmės apie gyvenimo medį“ (1985 m.).