Milašaičių bažnyčia stovi netoli Žemaičių plento, todėl važiuoti iki jos geru magistraliniu keliu buvo vienas malonumas. Atvykus į Milašaičių centrą, nesunku pastebėti medinę bažnytėlę. Ji suręsta iš eglinių rąstų ir pastatyta ant aukštų akmens pamatų, turi liaudies architektūros bruožų, yra stačiakampio plano. Iš lauko matyti, kad ji apkalta vertikaliomis lentomis. Pastatas turi du bokštelius, ant kurių kaltiniai metaliniai kryžiai.
Užėjęs į šventovės vidų, pastebi, kad interjeras kuklus: jį puošia trys mediniai altoriai su medinėmis ir gipsinėmis šventųjų skulptūromis.
Paslėptas altorius
Iš vietinių žmonių sužinojome įdomų faktą – antrąjį centrinį altorių atrado Tėvas Stanislovas. Tai senosios bažnyčios keturios altoriaus puskolonės, tarp kurių stovi trys tautodailininkų išdrožtos baltai dažytos medinės skulptūros. Kai stovi šalia ir matai iš taip arti, supranti, kad neįtikėtiną energiją skleidžia kiekviena iš jų. Keistas jausmas apima, kai ranka palieti 200 metų senumo kūrinį. Jo centre Nukryžiuotojo skulptūra, esanti tarp Švenčiausios Marijos ir Šventos Marijos Magdalietės skulptūrų.
Baigę filmavimą, dar kurį laiką sėdėjome ant bažnyčios suolo ir galvojome apie tai, kiek dar daug įvairių paslapčių slypi kiekvienoje šventovėje. Kaskart, sukūrę video, mes žmonėms parodome tai, ko niekur kitur neišvysi. Tikime, kad ateityje surasime, pamatysime dar įdomesnių dalykų ir dalinsimės savo atradimais su žmonėmis, kad niekas nebūtų pamiršta.
Šaltinis: https://lietuvosbaznycios.eu/
no images were found