Mes mokame puoselėti kultūros paveldą ir sudominti turistus

 

Betygala didžiuojasi gausiu ir išskirtinių kultūros paveldu, kuris žavi turistus, buria kaimų  ir Maironio gimnazijos bendruomenes prasmingai veiklai. Europos paveldo dieną paminėjome būdami bendrystėje, džiaugdamiesi nuveiktais ir planuojamais darbais artimiausiais metais. Netradicinę istorijos pamoką vedė ir viduramžių baltų karybos programą parengė gyvosios istorijos klubo „Leitgiris“ vyrai. Iš viso rajono atvykusiems moksleiviams netikėta buvo prisiliesti prie ginkluotės, savo rankomis įsitinkinti kario aprangos sunkumu, įvertinti ginklų patikimumą kautynėse. Kartu su mokytojais atkreipėme dėmesį ne tik į paveldo ir gimtinės  istoriją, bet ir visuomeninių organizacijų, vietinių gyventojų veiklos svarbą, siekiant aktualizuoti vietos kultūros vertybes, tuo skatinant tautinę savimonę ir rūpestį vietos kultūros paveldu.

Ekskursijų dalyviai iš Viduklės Simono Stanevičiaus, Ariogalos ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijų bei Raseinių Šaltinio progimnazijos gerai įvertino jaunųjų Betygalos gidų pasirengimą priimti kelias grupes iš karto, domėjosi Maslauskiškių malūno išsaugojimo eiga, Betygalos piliakalnio ir alkakalnio pritaikymu lankymui, praplėtė savo akiratį.

Kultūros paveldo objektų lankymas ir kraštotyra įgyja vis didesnę reikšmę neformaliajame moksleivių ugdyme, skatina tautiškumą. Už bendradarbiavimą, rengiant Europos paveldo dienų veiklas dėkojame mokytojams R.Zakaitei, J.Janušui, G.Tytmonienei, K.Ražanienei, R.Adomaitienei, B.Borodicienei, N.Lukoševičienei, kaimų bvendruomenės „Betygala“ pirmininkei G.Račienei, Betygalos seniūnui St.Totilui.

Pabūkime bendrystėje   ir per Rudens lygiadienį rugsėjo 22 dieną 20-21 val., vykdami prie arčiausiai esančio piliakalnio. Dalyvaukime ugnies sąšaukoje su šeima, draugais.

 

Dubysos regioninio parko direkcijos

 vyr.specialistė kultūrologė Laimutė Pečkaitienė