LMMKL XVIII-ojo sezono startas – penktadienį

XVIII-ajame Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygos čempionate dalyvaus 40-ies įvairių Lietuvos miestelių komandos. Visos komandos buvo suskirstytos į 4 regionus po 10 komandų, o juose padalintos į pogrupius. Regionams suteikti simboliniai pavadinimai – Žemaičių, Aukštaičių, Centro ir Dzūkų.

Pirmosios rungtynės

Pirmosios čempionato rungtynės įvyks Vilainiuose (Kėdainių raj.), kur susitiks Kėdainių rajono garbę ginanti Keleriškių Laumetrio komanda ir svečiai iš Smilgių (Panevėžio raj.). Laumetris praėjusiame sezone sugebėjo prasibrauti iki pirmenybių aštuntfinalio, tuo tarpu Smilgiai per 9 sužaistus susitikimus nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Čempionato sistema

Komandos išdalintos į 8 pogrupius geografiniu principu, kuriuose visos tarpusavyje sužais du ratus. Į Didžiosios taurės atkrintamąsias varžybas pateks po 3 geriausias kiekvieno pogrupio komandas. Pirmąsias vietas pogrupiuose užėmusios komandos iškart užims vietas aštuntfinalyje ir ten lauks savo varžovų, kurie paaiškės po to kai šešioliktfinalius sužais antrąją ir trečiąją vietas užėmusios komandos. Ketvirtąją ir penktąją vietas pogrupyje užėmusioms komandoms teks grumtis Mažosios taurės varžybose, kur prie jų taip pat prisijungs Didžiosios taurės šešioliktfinalius pralaimėjusios ekipos.

Atkrintamųjų varžybų tinklelis

Nuostatai

Naujokai

Šį sezoną lygoje debiutuos net 10 naujų komandų. Pirmą kartą lygoje žais Raseinių, Mažeikių, Akmenės ir Jonavos rajonų bei Kalvarijos savivaldybės atstovai, taip pat matysime 3 komandos, kurios į čempionatą sugrįžo po tam tikrų pertraukų. Vaiguvos Knituva (Kelmės raj.) grįžta po ilgos pertraukos, vaiguviškiai lygoje yra žaidę 2011-2012 metų sezone, kuomet Žemaičių provincijoje iškovojo ketvirtąją vietą. Į lygą taip pat sugrįžta Krekenavos (Panevėžio raj.) bei Aukštadvario (Trakų raj.) komandos.

Favoritai

Kaip visuomet lygoje netrūks ir tikrai stiprių komandų, kai kuriuose pogrupiuose jų bus net po keletą tad konkurencija jau pogrupio varžybose dėl patekimo į atkrintamąsias bus arši. Praėjusių metų lygos čempionai Baisogalos Auridana, jau dabar yra išsikėlę sau tikslą apginti šį titulą, tiesa jiems tikrai nenusileis ir visos kitos praėjusio Final4 dalyvės – Užpaliai (Utenos raj.), Narvydžiai (Skuodo raj.) ir Juodupė (Rokiškio raj.). Stiprios Juškonių (Jonavos raj.), Obelių (Rokiškio raj.) ir Kruonio (Kaišiadorių raj.) komandos, taip pat galingą sudėtį surinko lygos naujokai grėsmingu pavadinimu iš Plungės rajono Šateikių Žalmedis-Baudėjas. Silpnesnės ir tikslų laimėti sidabro žiedus nekeliančios komandos neturėtų nusivilti, nes jų taip pat laukia įdomios Mažosios taurės varžybos.

Nuotr. Linas Šilkaitis

Šaltinis: www.mml.lt