Projekto fondo tikslas – įvairiais būdais ir metodais plėtoti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo draugišką bendradarbiavimą, bei ugdyti jaunimo socialines kompetencijas. O svarbiausias ,,Pilietiškumo alėja‘‘ siekia integruoti sutrikusio intelekto asmenis į visuomenę. Reikia pažymėti, kad visi projekto dalyviai, tai jauni žmonės, kurie turi intelekto sutrikimų ir patiria integravimosi į visuomenę sunkumų. Didžiausias pokytis ir projekto rezultatas – stiprus jaunuolių pasitikėjimas savimi, geras mikroklimatas, bendravimo konteksto metodikos sukūrimas.
Rudenį, pradedant vėsti orams, mus aplanko niūrios mintys. Tačiau kiekvienam iš mūsų reikia daugiau optimizmo ir veiklos, kuri džiugintų visais metų laikais. Liūdėti neturi laiko visada aktyvūs ir pilietiški VšĮ Raseinių dienos centro ,,Vilties takas‘‘ darbuotojai ir lankytojai, kurie rengė ir vykdė tarptautinį projektą.
Rugsėjo 17- 22 dienomis vyko Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo projektas ,,Pilietiškumo alėja‘‘, kuriam vadovavo VšĮ Raseinių dienos centro ,,Vilties takas“ direktorė Asta Stanaitienė, projekto koordinatorė socialinė darbuotoja Rima Poškevičienė. Projekto vykdytojai „Vilties takas“, partneriai: Tczew‘o miesto specialiosios mokyklos mokiniai ir neįgalus jaunimas iki 29 metų (Lenkija) ir Raseinių specialiosios mokyklos mokiniai. Projekto veiklose dalyvavo savanorės: Erika, Sandra ir Vakarė, Raseinių specialiosios mokyklos auklėtojos Neringa ir Vilma.
Projekto dalyvius puošė kepuraitės su Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo logotipu. Visą savaitę projekto dalyviai neturėjo laiko nuobodžiauti, nes programa buvo įvairi ir turininga.
Dalyviai gamino vėtrunges. Šį užsiėmimą vedė Raseinių specialiosios mokyklos mokytoja Rima Kazlauskaitė, o Meno studijos – galerijos vadovė Donvina Dambrauskaite mokė piešti vėtrunges ant puodelių. Vakare visi sukosi šokio sūkury su Neringos šokių studijos vadove Neringa.
Ir kitomis projekto dienomis veiklos nestigo: dalyviai lankėsi Raseinių rajono savivaldybėje, vyko į Betygalos muziejų, kartu vaikščiojo po „naktinius“ Raseinius. Neįgalus jaunimas vyko į pajūrį, aplankė Kauną. Paskutinę projekto dieną aptarėme ką nuveikėme projekto metu (sėkmės ir nesėkmės), nestigo vieni kitiems šiltų, draugiškų palinkėjimų, aptartos naujo projekto tarp Tczew‘o (Lenkija) ir Raseinių miestų neįgalaus jaunimo galimybės.
Projektas ,,Pilietiškumo alėja‘‘ pavyko, jo metu dalyviai susipažino su lietuvių ir lenkų pajūrio krašto istorija, amatais, liaudies kultūra, formavo draugiškus tarpusavio santykius tarp neįgalaus ir įgalaus jaunimo.
VšĮ Raseinių dienos centro „Vilties takas“ informacija