Lietuvoje kalba apie naują tvarką: mokėsime ne tiek, kiek parašyta etiketėje

Kiaulės-taupyklės ir seni stalčiai pilni smulkiųjų monetų. Matytas vaizdas? Tikriausiai dažnas pasakys, kad raudonieji euro centai nėra patys patogiausi naudoti, o ir atsiskaityti jais gyventojai vengia.

O kas, jei Lietuva į šią nepatogią problemą žvelgtų kiek kitaip ir pasižvalgytų į kitas Europos šalis, kurios su tuo jau susidorojo ir 1 bei 2 centų monetas tiesiog pašalino iš rinkos?

Situacijos nebeištvėrė

Belgija, Suomija, Nyderlandai, Airija – šalys, kurios nusprendė, kad tokie smulkieji gyventojams tik trukdo, todėl priėmė sprendimą – dar kurį laiką gyventojai atsiskaityti 1 ir 2 centų monetomis gali, tačiau pasiimant grąžą smulkieji jau neišmokami.

Nuvykus į šias valstybes galima pastebėti, kad mažiausios vertės moneta čia – 5 centų, tiesa, tik produktų etiketėse kainos gali būti visokios, o apmokant galutinę sumą – suapvalintos.

Skaitykite daugiau: https://verslas.lrytas.lt/mano-pinigai/2018/02/15/news/lietuvoje-kalba-apie-nauja-tvarka-mokesime-ne-tiek-kiek-parasyta-etiketeje-4653845/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy