Kitoks šeimų festivalis kviečia nuotaikingai pažinti paveldą ir protėvių tradicijas

Gegužės 18-ąją Pagulbio kaime (Molėtų raj.) vyks „Pagulbio šeimų festivalis” – vienos dienos šventė, skirta lietuviškam paveldui puoselėti. Organizatorių komanda džiaugiasi, kad jau ne pirmus metus vystoma idėja sulaukia didelio pasisekimo, o protėvių meną bei tradicijas atranda ir maži, ir dideli.

 Unikali proga pažinti legendomis apipintą sodybą

„Pagulbis“– unikali sodyba, kurią prieš maždaug dvidešimtmetį atrado verslininkas ir menininkas Kazimieras Jakutis. Autentiškas, bene šimtmetį menantis kompleksas  naujai atgimė Lietuvai minint valstybės atkūrimo jubiliejų. Sodybą prikeliant naujam gyvenimui stengtasi išsaugoti pastatų istoriją, ilgamečius medžius ir ypatingą paveldą – Didįjį kluoną, kuriuo pasigirti gali reta Lietuvoje išlikusi sodyba.

Apie būsimą renginį pasakojanti festivalio organizatorė Vaiva Raišytė nekantrauja darkart pakviesti pažinti sodybą ir pažada smagius susitikimus su menininkais, tautodailininkais bei amatų tradicijų puoselėtojais.

„Pagulbis netruko tapti mylima švenčių organizatorių vieta ir prieglobsčiu išsiilgusiems trumpo pabėgimo į senus lietuviškus namus. Šis gegužės šeštadienis – unikali proga kiekvienam prisiliesti prie mūsų paveldo ir pažinti regiono autentiškumą. Stengsimės, kad kiekvienam atvykusiam tai būtų įsimintina bei smagių patirčių kupina diena”, – pažada jaunoji „Pagulbio” šeimininkė V. Raišytė.

 Kvies prie paveldo prisiliesti kiekvieną

 Renginio programoje – pramogos ir patirtys, tinkančios visoms amžiaus grupėms. Amatininkai kvies susipažinti su kalvystės įrankiais, sudalyvauti lėlilinko, sodų ir juostų rišimo, žolelių atviručių dirbtuvėse, kartu tapyti ant medinių lentelių ar pasigaminti savo knygų skirtukus.

Dalyviai bus kviečiami į lėlių teatro spektaklį, o smagiu suvenyru gali tapti laikinos baltų raštų ir simbolikos įkvėptos tatuiruotės. Viso renginio metu mažųjų lauks liaudiški žaidimai – estafetės, muilo burbulų pievelė ir draugiški susitikimai su naminiais gyvūnais. Pačius mažiausiuosius (nuo 9 mėn.) kerės pojūčių lavinimo ir kūrybinės veiklos.

Nepamirštas ir kulinarinis paveldas – temines edukacijas ves virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas, dalyviai galės savo akimis stebėti šakočio kepimą bei patys pasigaminti Molėtų krašto virtuvės mielinius paukštelius.

 Dalyvių laukia įtraukianti muzikinė programa

 Nenutolta ir nuo pirminės renginio idėjos – muzikos. Didžiajame kluone skambės žemaitiškos Austiejos ir grupės dainos, pasirodymus surengs bardų trio Žvirblis, Ambrazevičius ir Zala, į sutartinių ratą kvies giedotojų grupė „Alsūnė“ bei pats sodybos „gaspadorius”, dainas kuriantis bardas Kazimieras Jakutis su grupe.

Jakutis sodyboje dar 2005-aisiais burdavo bendruomenę į muzikos ir poezijos sambūrius – „poezijos atlaidus”. Dabar kūrėjas džiaugiasi, kad dešimtmetį gyvavusi idėja išaugo bei įtraukia kitas meno rūšis.

„Džiugu, kad net ir po tiek metų galime suburti visus, kam įdomus paveldas, lietuviškos tradicijos, senojo kaimo palikimas. Šiandien tai šventė visai šeimai, kurios metu tėvai ir seneliai gali parodyti vaikams kaip rišti sodus ar aukštaitiškas juostas, pasiklausyti sutartinių. O gal ir patys atras tai, ko dar nepažino“, – sako K. Jakutis.

Festivalio atidarymas – šeštadienį, gegužės 18 dieną, 12 valandą.