Karantino režimą užtikrinantiems pareigūnams rekomenduojama prevenciškai tirtis kas 7 dienas

Siekiant užtikrinti viešąją tvarką ir karantino režimo priemonių laikymąsi, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, rekomenduojama prevenciškai tirti atsakingųjų tarnybų pareigūnus bei specialistus dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19). Rekomenduojamas tyrimų intervalas – ne dažniau kaip kas 7 dienas.

Prevenciniais tikslais siūloma tirti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Policijos, Muitinės, Viešojo saugumo tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnus. Taip pat siūloma tirti specialistus, dirbančius pasienio kontrolės punktuose ar atliekančius patikrinimus – tai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Pastarieji dar atlieka ir protrūkių tyrimus.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, atsakomybė spręsti, kurie konkrečiai darbuotojai, atsižvelgiant į jų vykdomas funkcijas, turėtų būti nuolat tikrinami prevenciškai, yra pavesta minėtųjų įstaigų vadovams.

„Būtent užduotis skirstantys vadovai geriausiai gali nuspręsti, kurie iš darbuotojų labiausiai rizikuoja turėti kontaktą su užsikrėtusiaisiais koronaviruso infekcija, ir, žinoma, juos apsaugoti, skirdami jiems prevencinius tyrimus. Tikiu, kad įstaigų vadovai atsakingai įvertins grėsmes ir atsižvelgs į rekomendacijas“, – sako ministras A. Veryga.

„Pasirūpinti pareigūnų sveikata – tai viena prioritetinių užduočių, nes jie užtikrina visų mūsų saugumą. Raginu pareigūnus, kurie reaguoja į įvykius susijusius su COVID-19 infekcija, aktyviai tirtis“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Atsakomybė už mėginių paėmimą koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams pavedama Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centrui, kuris taip pat turės užtikrinti, kad visi paimti tepinėliai būtų saugiai pristatyti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją ar į kitą NVSPL nurodytą laboratoriją, o rezultatai greitai pasiektų tiriamuosius.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija