Kalendorinis ruduo jau prasidėjo ir šiais metais jis prognozuojamas būsiantis šiltesnis ir sausesnis nei įprasta

Prieš kiekvieną metų laiką įdomu žinoti koks jis bus. Taigi kalendorinis ruduo jau prasidėjo ir šiais metais jis prognozuojamas būsiantis šiltesnis ir sausesnis nei įprasta. Tiesa, reikia pasakyti, jog kiekviena ilgalaikė prognozė ypač 3 mėn. laikotarpiui yra nepatikima, plius ruduo praktiškai yra vienas iš sunkiausiai prognozuojamų sezonų dėl suaktyvėjančių tropinių audrų ir jų įtakos procesams mūsų platumose (atogrąžų ciklonai veikia kaip šilumos ir energijos pernešėjai į šiauresnes platumas).

Taip pat tyrinėjant tendencijas rudeniui pavyko sužinoti, jog viena privati organizacija užsiimanti ilgalaikėmis prognozėmis atliko modelių pasitvirtinimo tyrimus per paskutinius 20 metų ir nustatė, kad geriausiai slėgio parametrus Europoje prognozuoja (labai netikėta) Prancūzijos meteorologijos tarnybos modelis. Žinant prognozuojamas slėgio tendencijas galima nemažai pasakyti apie temperatūrą ir kritulius. šio modelio duomenis šįkart ir pateikiame.

Visgi nereikėtų apsigauti – ir šaltesnių ir drėgnesnių periodų rudenį tikrai bus, o visos prognozės gali būti suprantamos nebent kaip tendencijos (irgi nežinia ar teisingos)

Šaltinis: Orai ir klimatas Lietuvoje