Kalėdinės eglutės – džiaugsmas mažiesiems Lenkeliuose

Šventiniu šurmuliu ir gera nuotaika Lenkelių kaimo bendruomenės vaikučiai, jų tėveliai ir seneliai gruodžio 17 dienos popietę pasitiko Kalėdų Senelį su pilnu maišu saldainių ir dovanėlių. Kalėdų Senelis atskriejo, kaip ir priklauso tokią sniegingą žiemą, žirgelio tempiamomis rogutėmis. Kartu atsivežė pagalbininkę Beždžionėlę, kuri ir dovanų maišą nešti padėjo, ir Senelio lazdą saugojo. Čia skambėjo muzika, šventės dalyviai šoko, dainavo, žaidė. Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė į ratelį kvietė ne tik vaikučius, bet ir jų tėvelius, senelius.

Dovanų Kalėdų Senelis veltui nedalino. Kiekvienas vaikas privalėjo parodyti, ko išmoko mokykloje arba namuose per praėjusius metus. Vieni deklamavo eilėraštukus, kiti dainavo, o už tuos, kurie buvo dar per maži demonstruoti savo talentus, turėjo tėveliai pasireikšti. Iškeliaudamas pas kitus vaikučius dalinti dovanėlių, Kalėdų Senelis leido mažiesiems nuo eglutės pasiimti po žaisliuką, nes šį kartą Kalėdinė eglutė buvo papuošta tikrais vaikų žaislais ir rankų darbo puošmenomis. 

Pasidžiaugę gautomis dovanomis, vaikučiai ir jų tėveliai vaišinosi šventiniu pyragu, saldainiais ir kvapnių, dar vasarą rinktu žolelių arbata.

Jolanta Gudeikytė

Lenkelių kaimo bendruomenės narė