Ką daryti, jei šaldytuve kaupiasi vanduo

Pamatę šaldytuve po vaisių ir daržovių stalčiais susikaupusį vandenį, ko gero pagalvojame, kad taip nutinka dėl per žemo temperatūros režimo arba susimąstome, kad galbūt tai ženklas, kad atėjo laikas atitirpinti šaldiklį ir išvalyti šaldytuvą.

Galimos priežastys, kodėl vanduo neišbėga

Jei vanduo kaupiasi ant galinės šaldytuvo sienelės – tai yra normalu, tačiau tik tuo atveju, jei vanduo kaupiasi dideliame plote. O jei vanduo kaupiasi tik po apatiniais stalčiais, tai nėra normalu, tad nereikėtų delsti – imkitės priemonių. Priežastis, kodėl šaldytuve po vaisių ir daržovių stalčiais nuolat kaupiasi vanduo, nors reguliariai jį išvalome, yra problemos su vandens pertekliaus nutekėjimus.

Vanduo, kuris nuolat kaupiasi ant galinės sienelės, normaliomis sąlygomis nuteka į drenažo angą (kiaurymė galinės sienos apačioje, už daržovių stalčių). Bet jei ši anga užsikimšusi, skystis teka po stalčiais, pro durelių apačią ir ant grindų. Galiausiai durelių guma sukietėja ir ilgainiui ima rūdyti apatinė šaldytuvo korpuso dalis.

Ką daryti, jei vanduo nenuteka į kiaurymę?

Šios problemos sprendimas yra vienas – periodiškai valyti drenažo angą specialiu šepetėlių, kuris dažniausiai būna pridedamas perkant šaldytuvą. Taip atkimšite angą ir vanduo vėl lengvai nutekės. O jei reguliarus drenažo angos valymas nepadeda, specialistas pataria į ją įpilti pusę stiklinės šilto vandens – tai lengvai padarysite vidutinio dydžio medicininiu švirkštu.

Tikėtina, kad į angą staigiai įšvirkštas vanduo ją atkimš. Taip pat specialistas pataria patikrinti, ar nutekėjimo žarnos galas, esantis specialiame garinimo inde virš kompresoriaus, neįkištas per giliai, iki pat apatinės indo dalies. Jei per giliai, patariama jį ištraukti, paliekant 1/3 viso ilgio.

Taip pat svarbi taisyklė, kurios reikėtų laikytis – maisto produktai ir indai neturėtų liestis prie galinės nuolat rasojančios sienelės, kad vanduo galėtų tolygiai nutekėti į angą.

O jei atsirado sušalusių ledo gabalų arba drėgmė susikaupė kokiame nors kampe ar ant krašto, išskyurus galinę sienelę, tai reiškia, kad sistemoje atsirado dujų cirkuliacijos sutrikimų, izoliacijos ar jutiklio gedimas. Nepatariama šių defektų šalinti patiems, verčiau iškart kvieskitės meistrą.

Patarimai dėl kasdienės šaldytuvo priežiūros

Tam, kad šaldytuvas gerai tarnautų, reikia reguliariai valyti jo vidų ir nutekėjimo angą, be to, reguliariai atitirpinti šaldiklį.

Jei šerkšnas šaldymo kameroje storesnis nei 3–5 mm, reiškia, atėjo laikas šaldiklį atitirpinti.

Žinoma, tai taikoma tik tiems šaldytuvams, kuriems numatytas atitirpinimas, nes yra šaldytuvų, kurių atitirpinti nereikia, nes jie aprūpinti „frost free“ sistema.

Specialistas pataria šaldytuve nustatyti optimalų temperatūros režimą: šaldytuve +5 C, o šaldiklyje – 18 C. Taip pat patariama atkreipti dėmesį į gumines durelių tarpines – jas reguliariai valyti ir tikrinti, ar neatsirado plyšių ar įtrūkimų.

Nepamirškite, kad prieš atliekant generalinį šaldytuvo valymą arba prieš atitirpinant šaldiklį, visų pirma jį reikia išjungti iš elektros tinklo.

Šaltinis: http://www.manonamai.lt