Judriosios savaitės kulminacija – Tarptautinė diena be automobilio

Kiekvieną rugsėjį visoje Europoje organizuojama Europos judrioji savaitė, kuri prasideda nuo rugsėjo 16 dienos. Judriosios savaitės kulminacija – Tarptautinė diena be automobilio, tradiciškai minima rugsėjo 22-ąją. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, raginti miestų gyventojus asmeniškai prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu ir pasirenkant mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, naudoti biodegalus ir biokurą, keliauti pėsčiomis. Taip jau sutapo, kad šiemet rugsėjo 24 dieną minima ir kita ne mažiau svarbi data – Pasaulinė širdies diena. Tad šioms dienoms paminėti Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rugsėjo 22 dieną organizavo pėsčiųjų žygį „Tavo širdis – mano gyvenimas“.
Šiltą penktadienio pavakarę žygiams neabejingi Raseinių rajono gyventojai rinkosi prie Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčios, o iš čia visi patraukė į XIX a. pirmosios pusės lietuvių kultūros veikėjo, rašytojo, pasakėčios žanro klasiko Simono Stanevičiaus tėviškę (Kanopėnų kaime), kur visų jau laukė Klemensas Krolys. Muziejininkas pakvietė visus minutėlę atsikvėpti, pasiklausyti pasakojimo apie sodybos šeimininką, apžiūrėti išlikusių daiktų ir pastatų o žygio partneriai Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba – pasivaišinti garuojančia arbata ir gardžia koše. Atgavę jėgas ir pasistiprinę keliautojai sėkmingai grįžo į Viduklę.
Žygyje dalyvavo daugiau kaip septyniasdešimt žmonių iš viso rajono, kurių didžioji dauguma – moksleiviai ir mokytojai iš Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos. Dėkojame Šiaulių apskr. VPK Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnams, kurie pasirūpino pėsčiųjų žygio dalyvių saugumu.