Istorinis pirkinys Raseinių rajono savivaldybės administracijoje

Raseinių rajono savivaldybės vardu meras Arvydas Nekrošius šiandien, kovo 21 d., sudarė notarinę pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje nurodoma, jog Savivaldybė įsigijo 0,2263 ha žemės sklypą su jame esančiais pastatais iš privataus asmens. Vėliau jis bus panaudotas visuomenės poreikiams įgyvendinti, t.y. Žvyryno gatvės įrengimui (pratęsimui) per „Vyturių“ gyvenamąjį kvartalą. Pirkinys ypatingas tuo, jog šį sklypą, esantį adresu Stonų g. 20, Raseiniai, buvo bandoma išpirkti ir panaudoti visuomenės reikmėms beveik 19 metų.
 
Šis pirkimas buvo bandomas įgyvendinti, vadovaujantis Vyturių gyvenamojo kvartalo, Raseinių mieste, parengtu detaliuoju planu, kurį dar 2005 m. lapkričio 23 d. patvirtino Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius. Tuomet buvo planuojama, jog paėmus žemės sklypą visuomenės poreikiams ir pakeitus žemės sklypo pagrindinę naudojimo paskirtį, šis plotas bus skirtas naujos gatvės įrengimui. Iki galo užbaigti procedūras daugybę metų trukdė įvairūs teisiniai reguliavimai, lėšų trūkumas Savivaldybėje ir nepavykusios derybos su sklypo savininku.
 
Vis dėlto susitarimas buvo pasiektas, Raseinių rajono savivaldybės biudžete numatyta suderėta sklypo pirkimo-pardavimo suma, o Taryba pritarė sklypo pirkimui, kuriame vėliau bus projektuojama nauja gatvė. „Vyturių“ gyvenamojo kvartalo teritorijoje, kurioje gyvena nemažas skaičius miesto žmonių, šis naujas kelias atvers galimybes greičiau pasiekti savo namus, taip pat kitiems gyventojams bus patogiau pasiekti skirtingus miesto taškus, išvengiant miesto centro ir šviesoforų. O Raseinių mieste bus dar geriau išplėtotas vientisas gatvių tinklas, leisiantis optimaliau paskirstyti transporto srautus.
 
„Sandoris įvyko, sklypas teisiškai jau priklauso Savivaldybei. Sutvarkyti visus dokumentus ir susitarti su jo savininkais mums užtruko maždaug pusę metų. Tai nėra toks ilgas laiko tarpas, kaip buvo delsta ir laukiama iki šiol – beveik du dešimtmečius. Todėl labai džiaugiuosi, jog turime įvykį, kuris parodo, jog jei kažkam nepavyko, tai nereiškia, kad tai neįmanoma. Dėsime visas pastangas, jog būtų kuo greičiau ruošiami tolimesni reikiami sklypo paskirties keitimo dokumentai ir būtų galima pagaliau projektuoti šią beveik 500 m. ilgio kelio atkarpą kartu su Stonų g. sankryža. Visą tai įgyvendinus bus atliekami statybos darbai“, – po įvykusio sandorio kalbėjo Savivaldybės meras A. Nekrošius.