Giliausias Lietuvos urvas traukia speleologus iš viso pasaulio

Apsilankiusiems Pasvalyje beveik neabejotinai teko susidurti ir su pačiame centre esančiu Žalsvuoju šaltiniu. Giliausias Lietuvos urvas yra turbūt populiariausias traukos taškas visame mieste, kur nuolat lankosi tiek šeimos, tiek tyrėjai iš įvairiausių šalių. Šiemet bus investuota į naują valstybės saugomo gamtos paveldo objekto pritaikymą lankytojams.

Atsivėrė pačiame miesto centre

Žalsvasis šaltinis ištryško tuomet, kai apie 1960-uosius pačiame Pasvalio centre, kairiajame Lėvens upės krante, atsivėrė smegduobė. Iš jos apačios besiveržiantis požeminis vanduo išrėžė kelių metrų ilgio vagą, kurios dugnas yra žalios spalvos, todėl ir vanduo atrodo žalias.

Pasvalio rajono savivaldybės teritorijų planavimo specialistė Joana Grincevičienė teigia, jog tai beveik neabejotinai populiariausias turistinis miesto objektas.

„Jei kas atvažiuoja į svečius pas vietinius, Žalsvasis šaltinis yra tas taškas, kurį atvykusieji tikrai aplankys. Vaikams labai patinka jo spalva ir dydis, todėl įdomu visai šeimai. Taip pat šaltinis skleidžia specifinį kvapą ir žiemą neužšąla“, – populiarumą aiškina ekspertė.

Vanduo paviršiuje neužšąla todėl, kad pastovią temperatūrą palaiko urve esantis šaltinis. Todėl ir šilčiausiu, ir šalčiausiu metų laiku Žalsvojo šaltinio vanduo yra 8 °C temperatūros. Urvo paviršiaus plotis siekia 5 metrus, o jį supa akmeninė tvorelė, turinti saugoti lankytojus, tačiau šiuo metu yranti ir griūvanti.

Sakaitykite daugiau : https://www.alfa.lt/straipsnis/50283340/giliausias-lietuvos-urvas-traukia-speleologus-is-viso-pasaulio?ref=gismeteo&utm_source=gismeteo&utm_medium=300×250&utm_campaign=infoblokai