Barams – mokestis už lemiamų „Žalgirio“ kovų rodymą

Kauno „Žalgirio“ kovas Eurolygos turnyro ketverte norintys rodyti barai už tai turės mokėti vienkartinį mokestį vaizdo transliacijų internetu platformai „Viaplay“. Atvejus, kai bus fiksuojamas nelegalus rungtynių rodymas, žadama perduoti atsakingoms institucijoms.

 

Barams, kuriuose telpa iki 20 lankytojų, ketverių Eurolygos finalo ketverto rungtynių transliacija kainuos 75 Eur, iki 50 vietų barai turės mokėti 200 Eur, iki 100 vietų – 300 Eur. Kainos nurodytos be PVM.

„Viasat“ ir „Viaplay“ atstovas VŽ sako, kad tokiu žingsniu pirmiausia siekiama skatinti legalų turinio vartojimą: „Legaliai skambanti muzika baruose jau tapo norma, o su vaizdo turiniu vis dar yra daug problemų“.

Tiesa, p. Zinkevičius neslepia, kad identifikavus atvejus, kai specialios licencijos neįsigiję barai vis tiek rodys varžybas, jie bus perduoti atsakingoms institucijoms dėl Autorinių teisių įstatymo pažeidimo.

„Nenoriu išduoti, kokiais būdais tokie atvejai yra nustatomi, bet mūsų žmonės po barus tikrai nevaikšto. Yra skaitmeniniai sprendimai“, – sako p. Zinkevičius.

Pasak „Viaplay“ platformą valdančio televizijos operatoriaus „Viasat“ atstovo, atvejai, kai užfiksuojamas nelegalus turinio transliavimas, per metus skaičiuojami šimtais.

Šaltinis: http://www.vz.lt