Baigti tilto per Šaltuoną rekonstravimo darbai: eismas vyksta įprastu ritmu

Baigtas rekonstruoti tiltas per Šaltuonos upę, esantis kelio Nr. 146 Raseiniai–Šilinė 9,563 km. Transporto eismas tiltu ir jo privažiavimuose leidžiamas įprastu ritmu. Tilto rekonstravimo darbai baigti gerokai anksčiau sutartyje numatyto laiko – kitų metų balandžio mėnesio. Panaikinta net 13 km ilgio apylanka, kuria vairuotojams teko naudotis dėl to, kad darbų metu statinys buvo visiškai išardytas ir pastatytas iš naujo.
   Tiltas buvo rekonstruojamas pagal III kategorijos keliams nurodytus techninius parametrus (t. y. kai valstybinės reikšmės kelių juostos minimalus plotis lygus 22 m): atlikta vieno tarpatramio tilto statyba, panaudojant krantines modifikuotas atramas, esamo tilto ir kelio ribose. Naujos kraštinės tilto atramos buvo pastatytos ant polinių pamatų, įrengtos naujos gelžbetoninės sijinės perdangos ir paklotas. Rekonstravimo metu taip pat įrengti cinkuoti apsauginiai atitvarai ir metaliniai turėklai, vandens nuo tilto surinkimo ir nuleidimo sistema, atliktas aplinkos sutvarkymas bei pažeistų plotų rekultyvacija. Pažymėtina, kad atliekant statybos darbus nebuvo keičiami ir ardomi upės krantai.  Tilto per Šaltuonos upę rekonstravimo darbų vertė – 672,25 tūkst. eurų su PVM.
   Minimą tiltą buvo nuspręsta rekonstruoti po to, kai nuolatinės tokio tipo statinių apžiūros metu buvo nustatyta, kad tilto atramų būklė patenkinama, perdangos būklė – bloga.
 
 
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos informacija, V. Judicko nuotr.