Baigėsi dar vienas kupinas įspūdžių Raseinių vasaros krepšinio lygos sezonas (VIDEO)

IV Raseinių vasaros krepšinio lygos sezone varžėsi 8 komandos, kurios rungtyniaudamos grupių etape pasiskirstė pozicijas prieš atkrintamąsias varžybas. Atkrintamųjų etape netrūko atkaklių susitikimų. Pirmieji Maironio parko aikštyne susitiko KK ,,Tritaškis“ ir ,,Projektas Karma“ krepšininkai. Nors iki tol vykusiuose susitikimuose kelmiškiams (KK ,,Tritaškis“) nepavyko iškovoti pergalių, tačiau tai tikrai nereiškė, kad ,,Projektas Karma“ komandai bus lengva. Po pirmos rungtynių pusės minimaliu skirtumu pirmavo KK ,,Tritaškis“. Atkakli kova vyko iki pat ketvirto kėlinio, tačiau retos kelmiškių gretos dar labiau praretėjo Juliui Raudoniui gavus penktąją pražangą, tad senkančios jėgos neleido sustabdyti rungtynių pabaigoje išsibėgėjusių varžovų, kurie paskutinį ketvirtį laimėjo 20 taškų persvara ir vedami Simono Andraičio iškovojo pergalę 85:61.
Antrose ketvirtfinalio rungtynėse susitiko vyriausi ir jauniausi pirmenybių dalyviai, tai SK ,,Julisos“ ir Raseinių KKSC ekipos. Rungtynių pradžioje jaunieji krepšininkai neatrodė, kad pasitiki savo jėgomis ir daugiausia dairėsi į komandos lyderio Evaldo Džiaugio pusę, tuo tarpu SK ,,Julisa“ komanda žaidė gana užtikrintai ir išnaudojo turėtą jėgos pranašumą baudos aikštelėje. Besibaigiant antrajam kėliniui komandas skyrė 18 taškų persvara (35:17). Ir kai atrodė, kad nugalėtojas šiose rungtynėse yra aiškus Raseinių KKSC komanda surengė keletą sėkmingų atakų, taip atgaudami pasitikėjimą savimi. Jaunieji krepšininkai po didžiosios pertraukos grįžo kur kas ryžtingiau nusiteikę ir pratęsė puikią 10 minučių atkarpą, kurią laimėjo 23:5 bei išlygino rungtynių rezultatą – 40:40. Nuo šios akimirkos komandos kovojo taškas į tašką ir tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms, prieš tai keletą tolimų metimų pataikęs, Raseinių KKSC gynėjas Domantas Strimilas atliko sudėtingą tolimą metimą, galėjusį išplėšti pergalę, tačiau šis tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo metu sėkmingiau rungtyniavo SK „Julisa“, paskutinę minutę šios ekipos pergalę įtvirtino Dariaus Griciaus 7 paeiliui pelnyti taškai, 76:69 – toks galutinis šių rungtynių rezultatas.
Kaip ir buvo manyta itin intriguojančiai vyko ketvirtfinalio susitikimas tarp ,,Berniukų“ (Kaunas) ir ,,Brostos“ komandų. Jauni ir motyvuoti kauniečiai nepabūgo puikią sudėtį surinkusių ,,Brostos“ vyrų. Visų rungtynių metu vyko lygiaverčių varžovų kova, tai vienai, tai kitai komandai pirmaujant nežymia persvara. Ketvirto kėlinio pradžioje ,,Brostai“ pavyko atitrūkti 8 taškais, tačiau artėjant lemiamoms rungtynių minutėms po Gabrieliaus Čelkos tolimo metimo ,,Berniukams“ pavyko persverti rezultatą. Visgi paskutines atakas kiek sėkmingiau sužaidė Valdo Dobilo treniruojama ,,Brostos“ ekipa, kuri nugalėjo varžovus 79:75.
Paskutinis ketvirtfinalio susitikimas vyko tarp praėjusių metų čempionų ,,Helano“ ir kovingai nusiteikusių ,,Twins Forever MC“ krepšininkų. Nors pastaroji į šias rungtynes atvyko be vieno iš kertinių žaidėjų, t.y. Valdemaro Savostjanovo, tačiau nebuvo linkusi nuleisti rankų anksčiau laiko ir puikiai grūmėsi su varžovais. Visgi antroje rungtynių dalyje aukštesnę pavarą įjungė ,,Helanas“ ir trečiojo kėlinio pabaigoje sužaidę atkarpą 9:0 įgijo solidžią 15 taškų persvarą. Ketvirtajame ketvirtyje ,,Twins Forever MC“ pavyko kiek apmažinti atsilikimą, tačiau pavyti varžovų jau nebepajėgė, 54:47 rungtynes laimėjo ,,Helanas“.
Ketvirtfinaliuose suklupusios, tačiau „Mažosios taurės“ pusfinaliuose savo varžovus įveikusios komandos susigrūmė dėl ,,Mažosios taurės“ nugalėtojų vardo. Šias rungtynes po atkaklios kovos laimėjo ,,Berniukai“, įveikę E. Džiaugio vedamą Raseinių KKSC ekipą 86:73.
Į didįjį finalą pateko ,,Projekto Karmos“ ir ,,Helano“ ekipos. Šios abi komandos įdomiuose pusfinalio susitikimuose įveikė savo varžoves, t.y. SK ,,Julisa“ ir ,,Brosta“ ekipas. Pusfinalyje ,,Projektas Karma“ krepšininkai rungtyniaudami su SK ,,Julisos“ ekipa rungtynių pradžioje neatrodė užtikrintai, tačiau antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir įgiję dviženklį pranašumą laimėjo rungtynes 76:56. Daugelio laukta dvikova tarp ,,Helano“ ir ,,Brostos“, kaip ir buvo manyta, vyko labai atkakliai. Iki pat trečio kėlinio pabaigos pastarieji turėjo nedidelį pranašumą, tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje ,,Helanui“ galiausiai pavyko išlyginti rezultatą ir nuo tada ,,Brosta“ įkrito į ,,duobę“ iš kurios išsikapstyti nepavyko. Pralaimėta keletos minučių atkarpa 23:5 ir į finalą, laimėdami rungtynes 67:50 pateko ,,Helanas“.
Dėl trečios vietos susitiko SK ,,Julisos“ ir ,,Brostos“ komandos. Pastarieji džiaugėsi pergale praėjusio sezono tarpusavio susitikime dėl trečios vietos apdovanojimų. Tad SK ,,Julisa“ tikėjo, kad šiemet pavyks pasiekti revanšą ir į rungtynes atėjo šiek tiek labiau motyvuoti, kas atsispindėjo ir švieslentėje, kuri antro kėlinio pradžioje rodė 12 taškų pranašumą. Tačiau ,,Brosta“ visgi atrado savyje jėgų panaikinti turėtą deficitą ir likusi rungtynių dalis vyko labai atkakliai bei nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Čia sėkmė šypsojosi SK ,,Julisos“ komandai, kuri laimėjo rungtynes 54:53 ir pasidabino trečios vietos medaliais.
Prieš finalą įvyko taikliausio snaiperio ir įgūdžių konkursai. Taikliausiai tolimus metimus metęs Domantas Šimaitis (,,Brosta“) tapo snaiperio konkurso nugalėtoju, o įgūdžių konkurse, kuriame teko pademonstruoti netik rankos taiklumą metant metimus, bet ir tikslumą atliekant perdavimus triumfavo Arminas Beišys (,,Projektas Karma“).
Į Maironio parko aikštyną prieš pat Didijį finalą plūstelėjo dar viena žiūrovų banga, renginio vedėjas Edgaras Juška pristatė komandas ir trumpai apžvelgė jų kelią link finalo, Domantas Valinčius atrinktais muzikos kūriniais kūrė nuostabią atmosferą, kurią dar labiau įkaitindavo šokių studijos ,,Next Step“ šokėjų pasirodymai. Tad visų lauktas vakaro desertas – susitikimas tarp ,,Projekto Kamos“ ir ,,Helano“ komandų prasidėjo. Pastarieji, gindami praėjusiame sezone iškovotą titulą, demonstravo šaltakraujišką čempionišką charakterį ir rungtynių pradžioje tiesiog nubloškė varžovus į ,,nokdauną“ – 15:0. Nors ,,Projektas Karma“ galiausiai pelnė pirmuosius taškus, tačiau tuo pačiu atsakydavo ir varžovai. Besibaigiant antrajam kėliniui atsirado vis daugiau laisvesnių kelių link ,,Helano“ krepšio, o tai teikė vilčių, kad finale dar pavyks išvysti intrigą. Tačiau tam įvykti neleido užtikrintai rungtyniavęs ,,Helano“ duetas – Ugnius Mineikis ir Modestas Jurkaitis. Daugiausiai jų pastangomis, komanda vėl susigražino turėtą dviženklį pranašumą ir dideliais žingsniais artėjo link antrojo paeiliui čempionų titulo, galutinis šių rungtynių rezultatas 79:51 ,,Helano“ naudai.
Organizatoriai (VšĮ ,,Julisos sporto klubas“, Raseinių kūno kultūros ir sporto centras bei Asociacija ,,Raseinių krepšinis“) džiaugiasi žaidėjų atsidavimu viso turnyro metu, dėkoja komandų vadovams, kurie subūrė vaikinus į draugiškas bei aukštą krepšinio lygį demonstruojančias komandas. Teisėjai, savanoriai, sekretoriato bei medicinos personalas atliko puikų darbą, kad varžybos vyktų sklandžiai. Taip pat norime pasidžiaugti, kad turėjome galimybę prisidėti prie dar vienos prasmingos baikerių klubo ,,Twins Forever MC“ iniciatyvos, atliekant socialinį projektą, kurio metu puikiai praleidome laiką bendraudami ir sportuodami su dienos centro užimtumo vaikais. Vienas iš mūsų tikslų, kurti draugišką bendruomenišką ryšį su mūsų rajono organizacijomis, kiekvienais metais tvirtėja. Tad dėkojame rėmėjams ir partneriams: Raseinių rajono savivaldybei, UAB ,,Helanas“, UAB ,,Rakandas“, UAB „Naftrus“, V. Kuzmarskio transporto įmonei, UAB „Brosta“, UAB „Projektas Karma“, UAB ,,Duliuksa“, Raseinių rajono kultūros centrui, savaitraščiui „Alio, Raseiniai“, baikerių klubui ,,Twins Forever MC“, šokių studijai ,,Next Step“, Vytaliui Judickui,  bei tikimės, kad ir kitais metais išliksime vieningi ir žvelgsime ta pačia kryptimi.

 

no images were found