Atnaujintos rekomendacijos, kaip prižiūrėti paviršius, valyti ir dezinfekuoti patalpas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į naujausias tarptautinių organizacijų gaires, atnaujino rekomendacijas, kaip rūpintis paviršiais, dezinfekuoti patalpas. Pandemijos metu visų tipų patalpas, t. y. namus, darbo kabinetus ir pan., patariama valyti kuo dažniau. Taip pat rekomenduojama elgtis ir su dažnai liečiamais paviršiais – juos valyti mažiausiai kartą per dieną ir, jei įmanoma – ir dažniau.

REKOMENDACIJAS RASITE ČIA. 

Bendros paskirties patalpų paviršių valymui rekomenduojama naudoti neutralų ploviklį. Jį galima naudoti ir dažniausiai liečiamų paviršių – durų rankenų, kėdžių ir porankių, stalviršių, šviesos jungiklių, turėklų, vandens čiaupų, lifto mygtukų ir kitų – valymui.

Taip pat rekomenduojama kruopščiai atlikti viešųjų tualetų, vonios kriauklių, sanitarinių mazgų (pvz., prekybos centruose, oro uostuose ir kt.) valymą. Tam gali būti naudojami dezinfektantai, efektyvūs prieš virusus, t. y., pavyzdžiui, 0,1 proc. natrio hipochloritas ar kiti licencijuoti virusus veikiantys produktai. Jie turėtų būti naudojami griežtai vadovaujantis gamintojo rekomendacijomis.

SAM Spaudos tarnyba