Aštuonių bendruomeninių iniciatyvų įgyvendinimui išdalintas 70 000 eurų „Maximos“ fondas

Bendruomeniškumą ir atsakingą veiklą puoselėjantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išrinko ketvirtus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ nugalėtojus. Iš 12 konkurso finalininkių išrinktos 8 bendruomenės savo sumanytų projektų įgyvendinimui pasidalino 70 000 eurų fondą, įsteigtą prekybos tinklo „Maxima“. Šiuometiniame konkurse sulaukta 40 originalių bendruomenių idėjų, iš kurių nugalėtojas rinko ne tik suburta ekspertų komisija, bet ir daugiau nei 56 000 balsų internetu skyrę visos Lietuvos gyventojai.

„Jau ketvirtus metus besitęsianti programa „Mes – bendruomenė“ dar kartą parodė, kiek mūsų šalyje daug puikių, kūrybingų, iniciatyvių ir pilietiškų žmonių. Valstybės šimtmečio įkvėpti konkurso dalyviai šiemet pateikė itin originalias idėjas, iš kurių išrinkti nugalėtojas buvo itin nelengva užduotis. Tikime, kad atrinktos 8 iniciatyvos ne tik praturtins bendruomenių aplinką, bet ir prisidės prie skirtingų Lietuvos kartų tarpusavio ryšio stiprinimo. Šią iniciatyvą tęsime ir ateinančiais metais – vykdydami veiklą daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, matome prasmę dalintis savo laimėjimais su vietos bendruomenėmis, prisidedant prie jų iniciatyvų įgyvendinimo“, –  sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Šiais metais „Maxima“ prisidės prie Rokiškio bendruomenės „Velykalnis” iniciatyvos, kurios metu numatyta įrengti patogias maudyklas vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, suoliukus su atlošais, vaikų žaidimų aikšteles, smėlio dėžes, sūpuokles, dviračių laikiklius, lauko treniruoklius. Bendruomenė planuoja įkasti batutą, įrengti specialią rampą, skirtą patogiam pasiplaukiojimui valtimis, vandens dviračiais. Rokiškyje tai bus vienintelė erdvė, kurioje laisvalaikio formos bus pritaikytos vyresnio amžiaus žmonėms, šeimoms auginančioms vaikus bei jaunimui.

Kita konkurse nugalėjusi iniciatyva – tai vienintelio Kalvarijos mieste veikiančio choro „Sonantem“ projektas „Mums choras svarbus kaip oras“. Už gautas lėšas 26 žmones telkiantis choras planuoja įsigyti kokybišką pianiną, choro laiptus, o taip pat atsiliepti į kvietimą ir surengti koncertą Italijoje. Nuo 12 iki 76 metų amžiaus dainuojančius žmones buriantis choras planuoja plėsti koncertinę veiklą provincijoje, tuo džiugindamas bendruomenes bei senelių namų gyventojus. Šio projekto globėju visus metus nusprendė būti atlikėjas Jurgis Didžiulis.

„Maxima“ finansuos ir apšvietimo įrengimą Parako sandėlyje, kuris yra Kauno tvirtovės dalis. Šį 1894 m. pastatytą sandėlį prieš kurį laiką atrado ir ėmėsi tvarkyti Kaune veikiančios asociacijos „Kauno Tvirtovė“ nariai. Ši tvarkymo iniciatyva pritraukia vis daugiau jaunų ir vyresnių aplinkinių gyventojų, o kadaise apleistas Parako sandėlis pamažu virsta erdve, kuri tarnaus bendruomenės susibūrimams ir renginiams.

Kita remiama iniciatyva – tai Alytuje veikiančios viešosios įstaigos „Bonsai studija“ projektas „Kultūra suvienijanti kartas“. Jo metu bus organizuojami įvairūs edukaciniai užsiėmimai – paskaitos apie Japoniją ir rytų kultūrą, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymai ir medžių formavimo (Bonsai) dirbtuvės. Šiomis veiklomis siekiama ne tik užmegzti dialogą tarp skirtingų Alytaus mieste gyvenančių kartų, bet ir didinti tiek jaunimo, tiek vyresnio amžiaus žmonių užimtumą.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ taip pat prisidės ir prie asociacijos „Lietuvos skautija“ įgyvendinamos iniciatyvos „Nuspalvink Lietuvą“. Jos metu skautai pasirinks nuo 3 iki 5 vargingai gyvenančių šeimų arba senolių medinius namus ir atliks namo renovaciją, jį nudažant.

Ukmergėje veiklą vykdanti Všį „Jaunimo laisvalaikio centras“ taip pat sulaukė „Maximos“ finansinio indėlio, kuris bus skirtas vidinio centro kiemelio sutvarkymui ir įrengimui, pritaikant jį bendruomenės reikmėms. Laisvalaikio centre veikiančios organizacijos – skautai, Yamahos mokyklėlė vaikams, dailės, sporto, aerobikos studijos, „Bočių“ sąjunga – šiltuoju metų laiku įgis galimybę organizuoti užsiėmimus lauke.

Prekybos tinklas „Maxima“ taip pat finansuos ir Rumšiškių miestelio fontano, įrengto šalia kultūros centro esančioje aikštėje, modernizavimą. Rumšiškių veiklos centro „Kokalnis“ sugalvoto projekto „Mus vienija fontanas“ metu bus renovuotas miestelyje kadaise veikęs fontanas, tuo sukuriant bendruomenės traukos objektą, buriantį visų kartų gyventojus į miestelio centrinę aikštę bendrauti ir švęsti įvairias šventes.

„Maxima“ taip pat prisidės ir prie Anykščių naujų vėjų bendruomenės iniciatyvos „Gyvenimo ratas“ įgyvendinimo. Jos metu Anykščių miesto parke bus įrengtas žaliųjų oazių kompleksas, kuriame miesto bendruomenė bursis kurti, mokytis senųjų amatų, pažinti gamtą ir jos gyvavimo ciklus. Anykštėnų kuriamoje oazėje žaliuos ne tik daržovės, gėlės, bet ir vaistiniai, prieskoniniai augalai ar netgi medžiai. Bendruomenės nariai, kurdami žaliąją oazę, o vėliau palaikydami jos tęstinumą, dalinsis patirtimi, pasakos apie žolynų, prieskonių naudojimą ne tik maistui, bet ir vaistams, organizuos talkas, įvairias dirbtuves.

Šiuometinė programa „Mes – bendruomenė“ buvo orientuota į iniciatyvų, skatinančias skirtingų kartų bendravimą, įgyvendinimui finansuoti. Programoje taip pat buvo laukiama bendruomeninių iniciatyvų, skatinančių kurti originalius, inovatyvius bendruomenės atminties simbolius bei sutvarkyti bendras žaliąsias erdves. Konkursui pateiktas bendruomenių iniciatyvas vertino iš psichologijos, šiuolaikinio meno, aplinkotvarkos sričių ekspertų suburta komisija, taip pat atlikėjas ir visuomenininkas Jurgis Didžiulis. Šiais metais pirmą kartą surengtas atviras internetinis balsavimas, kuriame bendruomenių projektai sulaukė per 56 000 balsų. Paskutiniame konkurso etape, į kurį buvo atrinkta 12 iniciatyvų, vyko gyvi bendruomenių pristatymai komisijai, kurią sudarė Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė bei 5 „Maximos“ tinklo atstovai. 

no images were found