Apie pensijų kaupimo pertvarką

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – SADM) primena, kad nuo šių metų įsigaliojo pensijų kaupimo pertvarka. Tai reiškia, kad jau kaupiantys dirbantys asmenys nuo šių metų sausio pradėjo kaupti naujomis sąlygomis, o iki 2019-ųjų nekaupusiems gyventojams, kuriems dar nėra suėję 40 metų, buvo pasiūlyta pradėti kaupti pensijų fonduose nuo šių metų liepos mėnesio.

   SADM atkreipia dėmesį, kad iki šių metų birželio 30 d. gyventojai, kurie dar nėra sulaukę 40 metų, ir kurie iki 2019-ųjų nekaupė, turi apsispręsti, ar pradėti kaupti pensijų fonduose.

   Siekdami užtikrinti informacijos apie pensijų kaupimo pertvarką sklaidą ir sudaryti kuo geresnes galimybes kiekvienam asmeniui priimti savarankišką sprendimą, prašome pridedama informacija pasidalinti su jūsų institucijos ir jai pavaldžių institucijų darbuotojais.

PRIDEDAMA. Aktuali informacija apie pensijų kaupimo pertvarką:

  1. Atmintinė „Viskas, ką reikia žinoti apie pensijų kaupimą“;
  2. Aiškinamasis filmukas „Pensijų kaupimo pertvarka: kas svarbiausia skirtingo amžiaus dirbantiems šalies gyventojams?“ (https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialinis-draudimas/pensiju-kaupimo-pertvarka);
  3. Prognozuojamos pensijos skaičiuoklė: tiesiogiai jungiantis per asmeninę „Sodros“ paskyrą gyventojui(https://www.sodra.lt/lt/skaiciuokles/prognozuojamos_pensijos_skaiciuokle).

 

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija