Absurdo Marijos žemėje – nors vežimu vežk

LR Seimas. Eltos nuotr.

Valdžia nuo Dievo, sako žmonės. Lietuvos – tai tikrai. Tik niekaip nesuprantu, už kokias nuodėmes Dievas mūsų Tautai užkrovė ant pečių šitą valdžią. Galbūt todėl, kad didelė dalis žmonių patingėjo nueiti balsuoti? Užtat dabar matome, kad gyvename tikroje absurdų šalyje. Reikia įrodymų? Prašom.

1. Savo laiku vienas, atsiprašau, kvailokas Seimo narys inicijavo draudimą rūkyti aplink Seimą. Jau vien tai parodo, kad kertiniai valstybės valdymo reikalai jam nerūpi, o gal jis apskritai neturi supratimo apie valstybės valdymą. Kiekvienas kaimo žmogelis jam pasakytų: „Durniau, tave išrinko spręsti svarbius valstybės reikalus, o tu užsiimi niekais.“

Įdomiausia, kad žiniasklaida tą idiotišką iniciatyvą pasigavo ir per žinias 5 minutes rodo, ima interviu iš įvairių žmonių, aptarinėja. Ir niekas nepasako, kad „karalius nuogas“, kad ne tuo turi užsiimti Seimo narys.

2. Sanatorijos „Belorus“ Druskininkuose uždarymas ir beveik 400 žmonių pavertimas bedarbiais. Mokslo žmogus pasakytų, kad tai yra vienas iš atvejų, kai veiksmai nekoreliuoja su sveiku protu.

3. Užsienio politika, santykių su Kinija sugadinimas. Ar gali normaliai mąstantys politikai priiminėti sprendimus, akivaizdžiai kenkiančius Lietuvos ekonomikai? Mūsiškiai gali. Prisidengdami mistinėmis vertybėmis, moko pasaulį demokratijos. Vargšai „mokytojai“! Kai pamatė, ką pridirbo, pradėjo cypauti – kinai negali taip elgtis, skųsimės Europos Sąjungai. Koks nors kunigas pasakytų: „Atleisk jiems, Viešpatie, nes jie nežino, ką daro.“ Labai abejoju, ar verslininkai, kuriems dabar užkirstas kelias eksportuoti savo produkciją į Kiniją, atleis.

4. „Šiukšlės brangs penkiskart“ („Respublika“, 2021.11.20-26). Seimas po pateikimo pritarė, kad tiek padidės mokestis už atliekų šalinimą sąvartynuose. Labai įdomus argumentas – aplinkinėse valstybėse toks mokestis yra daug didesnis, todėl jos neteisėtai veža savo atliekas į Lietuvą, nes čia pigiau.

 

Normaliai mąstantis žmogus pasakytų: „Tai neleiskit neteisėtai įvežti, o ne didinkit mokestį penkis kartus. Nesugebat sukontroliuoti ar nenorit?“ Juk jis galų gale atsilieps kiekvieno žmogaus kišenei. Bet argi valdžiai rūpi paprasto žmogaus kišenė.

5. Privalomas tik medicininių veido kaukių dėvėjimas. Dar vienas absurdas. Kad tai neturi nieko bendro su žmonių sveikata, mąstančiam žmogui aišku. Tai kodėl priimtas toks sprendimas? Todėl kad pasistengė šiomis kaukėmis prekiaujančių vaistinių ir didžiųjų prekybos tinklų lobistai. Juk čia „vaikšto“ nemenki pinigai. Todėl reikėjo iš rinkos išmesti smulkius verslininkus, gaminančius išradingas, tautine ar „Žalgirio“ atributika papuoštas veido kaukes.

Čia tik vienas menkas epizodas, parodantis, kad mūsų valdžia akivaizdžiai rūpinasi didžiojo verslo, o ne žmonių interesais. Beje, ar dar kas nors prisimena, kiek kainavo viena medicininė kaukė iki COVID-19 atsiradimo? Jų labai trūko, todėl kaina išaugo kelis kartus. Dabar netrūksta, bet kaina nesumažėjo.

6. Šilutės teismo 2 tūkst. eurų bauda nubausta šilutiškė medikė už tai, kad, būdama saviizoliacijoje, apie 22 val. išėjo į lauką pakvėpuoti grynu oru ir kartu išnešė šiukšles. Aplinkui nė gyvos dvasios, bet nutik taip, kad iš kažkur išdygo policininkas ir surašė pažeidimo aktą. O tada prasidėjo…

Apeliacinis teismas neseniai baudą paliko galioti. Kiekvienas sveiko proto žmogus supranta, kad medikė savo veiksmais nesukėlė jokio pavojaus užkratui išplisti, bet argi protingumo kriterijai teismams rūpi? Kai paskaitai tokias istorijas, pagalvoji, kad net F.Kafkai Lietuvoje nebūtų ką veikti.

 

Tokių ir panašių absurdų apstu: tai absurdai, susiję su lietuvių kalba ir jos niekinimu, paistalai apie multikultūrizmą, kvaišalų legalizavimą, grupelės žmonių norų pavertimą „žmogaus teisėmis“ ir pan. Jeigu tokiais tempais bus „važiuojama“ ir toliau, iki valdžios kadencijos pabaigos tikriausiai bus galima sudaryti ir absurdų TOP šimtuką.

Šaltinis: https://www.respublika.lt/