AB „Šatrija“ atšventė 60-metį

Raseinių ugniagesiai-gelbėtojai nuo šiol dėvės moderniausius specialios paskirties kostiumus, kokiais apsirengę užduočių vykdyti vyksta jų kolegos Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje ar Saudo Arabijoje. Specialios paskirties drabužius gaminančios ir Raseiniuose įsikūrusios AB „Šatrija“ darbuotojai šiandien jiems įteikė 42 aprangos komplektus.

Apranga pasiūta iš specialios Vokietijoje gaminamos klijuotos membraninės medžiagos, kuri skirta apsaugai nuo tiesioginių ugnies pliūpsnių, atlaiko didžiulį karšti, nepraleidžia drėgmės į vidų, tačiau kartu leidžia ją išgarinti.

„Ugniagesiai-gelbėtojai dirba ekstremaliomis sąlygomis, kai gyvybės priklauso ne tik nuo jų meistriškumo, bet ir nuo moderniausių technologijų. Kalbant automobiliniais terminais, šių kostiumų technologijos ir funkcionalumas prilygsta „Mercedes“ gaminiams. Pasitarę su darbuotojais nusprendėme savo gaminių padovanoti mūsų miesto ugniagesiams-gelbėtojams,“, – sako AB „Šatrija“ generalinis direktorius Giedrius Grondskis.

60-metį šiemet švenčianti AB „Šatrija“ didžiąją dalį savo gaminių eksportuoja į Didžiąją Britaniją, Švediją, Suomiją, Vokietiją, Austriją, Prancūziją, Norvegiją, Ispaniją. Vieni pagrindinių AB „Šatrija“ užsakovai yra specialiosios tarnybos ir kariškiai – įmonėje pasiūti drabužiai eksportuojami į NATO šalis, taip pat Naująją Zelandiją, Malaiziją, Saudo Arabiją.

Išvakarėse, rugpjūčio 19 d., pasirašyta preliminari sutartis dėl 53 000 naujų Lietuvos Kariuomenės lauko uniformų siuvimo. Šiais metais AB „Šatrija“ jau yra pasirašiusi sutartį su Lietuvos Kariuomene dėl žieminių striukių gamybos.

„Įvertinę konkurencinę situaciją rinkose ir savo patirtį nusprendėme sutelkti dėmesį į specializuotų drabužių, kuriems siūti reikalinga itin aukšta audinių ir darbo kokybė, gamybą. Mūsų pagrindiniai užsakovai – ugniagesių gelbėtojų tarnybos, policija, kariškiai, lakūnai iš viso pasaulio. Šiuo metu įmonė išnaudoja praktiškai visus gamybos pajėgumus, o užsakymų grafikas sudėliotas iki pat metų pabaigos“, – sako G.Grondskis.

AB „Šatrija“pradėjo bendradarbiauti su Vokietijos įmone, kurios užsakymu šiemet pasiūs 5000 striukių klijuotomis siūlėmis pagal GORE TEX technologiją policininkams. Dar 4000 klijuotomis siūlėmis striukių nuo lietaus ir vėjo užsakovo iš Ispanijos prašymu siuvama vienos iš Europos sąjungos valstybių kariuomenių.

„Šatrijoje“ gamybai naudojamos JAV sukurtos GORE TEX bei GORE TEX CROSSTECH technologijos, kai rūbų siuvimui naudojami tik aukštos kokybės impregnuoti audiniai, atsparūs cheminiams poveikiams, o siūlės užklijuojamos specialia plėvele, nepraleidžiančia nei vandens, nei purvo. Taip pagaminti rūbai yra nelaidūs drėgmei iš išorės, bet laidūs iš vidaus.

„Mūsų specializacija reikalauja nuolatinių investicijų į naujus įrenginius ir technologijas – taip galime pas mus siuvamiems drabužiams suteikti papildomų savybių ir padidinti gamybos apimtis“, – sako AB „Šatrija“ generalinis direktorius.

2014 m. AB „Šatrija“ pardavimai siekė 3,5 mln. eurų ir buvo 3 proc. didesni nei 2013 m. Nuo 2010 m., kai buvo reorganizuoti gamybos procesai, o įmonė persiorientavo į techninės tekstilės gaminių siuvimą, AB „Šatrija“ dirba pelningai. Įmonėje, kuri priklauso koncernui SBA, šiuo metu dirba 215 žmonių.

Koncernas SBA, kuriam priklauso AB „Šatrija“,  yra strateginis investuotojas, valdantis vieną didžiausių verslo grupių Lietuvoje. Ją sudaro 26 įmonės, veikiančios mūsų šalyje ir užsienyje, tarp kurių „Klaipėdos baldai“, „Šilutės baldai“, „Germanika“, „Visagino linija“, „Utenos trikotažas“ , „Mebelain“ ir kt.

 

Koncerno SBA Viešųjų ryšių vadovė

Virginija Dunauskienė

 

Video

 

no images were found