Žolės priežiūra: kokie mitai neatitinka realybės?

Vešli ir žalia veja – daugelio iš mūsų siekiamybė, kuriai prireikia pakankamai daug laiko ir pastangų. Norėdami, kad šis procesas būtų kaip įmanoma sklandesnis, mėgstame pasitelkti įvairius patarimus ir gudrybes, tačiau į tokias taisykles reikėtų žiūrėti atsargiai: per daugybę metų susiformavo ne vienas realybės neatitinkantis mitas. Kuriais iš jų nereikėtų tikėti?

Veją galima laistyti bet kuriuo dienos metu. Geriausia, jei žolę laistysite anksti ryte – tuomet vanduo taip greit neišgaruos ir gerokai sumažės įvairių vejai būdingų ligų rizika. Tačiau tai nereiškia, jog tai privalote daryti kasdien: jei 20-30 minučių veją laistysite bent kartą per savaitę, to tikrai pakaks, kad ji atrodytų nepriekaištingai. Tad net ir tie, kurie rytais yra linkę ilgiau pamiegoti, gali nesunkiai susidoroti su tokia užduotimi!

Nupjautos žolės likučiai ant vejos pavirsta šiaudais. Mulčiavimas iš tiesų yra kone geriausias ir ekologiškiausias vejos tręšimo būdas, todėl tikrai nereikia baimintis, jog žolės likučiai pridarys žalos Jūsų puoselėjamai žolytei. Svarbiausia, jog prieš šį procesą pašalintumėte visas piktžoles ir nugeltusias žoles: tuomet pavyks išvengti bet kokio šalutinio poveikio.

Pavasaris yra geriausias metas žolės sėjimui. Taip, pavasarį viskas pradeda žaliuoti, o kritulių kiekis taip pat yra pakankamai gausus, jog galėtume pagalvoti, kad tai – pats geriausias metas vejos sėjimui, tačiau tai nebūtinai yra tiesa. Skirtingi vejos tipai geriausiai dygsta skirtingu metu – yra žolės rūšių, kurioms kur geriau tinka ruduo, todėl prieš pradėdami šį darbą turėtumėte šiek tiek daugiau pasidomėti tokiomis rekomendacijos. Taip sutaupysite energijos, laiko ir pinigų.

Nuo vejos būtina nugrėbti lapus. Labai didelis ir storas lapų sluoksnis gali „uždusinti“ Jūsų veją, tačiau jei jis bus lengvas ar vidutinis, žalos tikrai nebus padaryta. Be to, mulčiuodami juos į žolę, ją taip pat pamaitinsite maistingomis medžiagomis, todėl ir lapai gali tapti savotiška trąša. Tokiais atvejais ypač praverčia žoliapjovės su mulčiavimo funkcija – nedidelis lapų kiekis tokiai sodo technikai bus pakankamai lengvai įveikiamas uždavinys.

Dobilai yra piktžolės, kuriuos reikia naikinti. Šiais laikais toks įsitikinimas yra pakankamai gajus, tačiau anksčiau manyta, kad dobilai yra natūrali vejos trąša, dirvožemiui suteikianti azoto, ypač naudingo aplink suvešėjusiems augalams. Jie taip pat yra atsparūs sausrai, padeda kovoti su piktžolėmis ir pritraukia aplinkai naudingus vabzdžius, tad jei pastebėsite dobilus savo vejoje, nereikėtų nerimauti – tai reiškia, jog viskas klostosi teisinga linkme.

Žoliapjovės yra geresnės nei trimeriai. Toks palyginimas apskritai yra pakankamai klaidingas, kadangi benzininiai, akumuliatoriniai ar elektriniai trimeriai yra pritaikyti šiek tiek kitokiems darbams nei žoliapjovės. Naudodami šią techniką, galėsite lengviau nupjauti žolę aplink medelius ar patvorius, o kai kuriais atvejais netgi galėsite nukirsti nedidelius krūmelius ar surambėjusias žoles. Taigi iš esmės nėra paties geriausio varianto: viskas priklauso tik nuo Jūsų poreikių. Tiek trimerius, tiek žoliapjoves gera kaina įsigysite Pigu.lt el. parduotuvėje.

 

Nustoję tikėti šiais mitais, gerokai supaprastinsite vejos priežiūros darbus: jie bus ir lengvesni, ir veiksmingesni. Norint džiaugtis dailia veja tikrai nereikia didelių pastangų – svarbiausia viską daryti tikslingai!