Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi Raseinių rajone

 Balandžio 29 d. žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi Raseinių rajono savivaldybėje ir  rajone įsikūrusiuose Vaido ir Irmos Nagreckių bei Alfredo Bardausko ūkiuose. 
   Susitikime su ministru dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, vicemeras Kęstutis Užemeckas, Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyriaus pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Rimas Gunevičius, tarybos narys Alfredas Bardauskas, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja Lina Čėsnienė ir vyriausiosios specialistės Kristina Grigienė ir Loreta Sirvidienė.
   Vizito metu aptarti žemėtvarkos, tiesioginių išmokų klausimai, diskutuota dėl Europos Sąjungos žaliojo kurso įgyvendinimo ir jo poveikio ūkininkavimui.
   „Džiaugiamės, kad ministras parodė dėmesį rajono ūkininkams, įsijungė į diskusiją dėl žemės ūkio sektoriaus ateities, domėjosi problemomis, su kuriomis šiuo metu susiduria Raseinių krašto žemdirbiai“, – po susitikimo kalbėjo Savivaldybės meras Andrius Bautronis.
   Atsižvelgus į gautas ūkininkų pastabas ir siekiant įtraukti kuo daugiau skirtingų žemės ūkio šakų atstovų, nuspręsta organizuoti dar vieną susitikimą su žemės ūkio ministru Raseinių rajone. Savivaldybės vadovai iškėlė idėją, kad susitikime taip pat dalyvautų Aplinkos apsaugos ministerijos atstovai.
   „Mūsų rajono ūkininkai turi daug klausimų, kurie priskiriami ne tik Žemės ūkio, bet ir Aplinkos apsaugos ministerijoms, tad rajone būtina organizuoti platesnės apimties susitikimą“, – pažymėjo meras Andrius Bautronis.
   Plačiau apie ūkius, kuriuose lankėsi ministras
   Vaido ir Irmos Nagreckių ūkis įkurtas 2012 metais, o pirmas salotų derlius nuimtas 2013 metais. Šiuo metu ūkis išaugęs iki 400 ha, iš kurių salotos auginamos 50 ha plote – kita dalis užsėjama grūdais dėl sėjomainos bei žemės rezervo plėtrai. Didžioji dalis ūkyje užauginamos produkcijos tiekiama Lietuvos rinkai, o apie 20 proc. iškeliauja į Latvijos, Estijos ir kitų valstybių didžiuosius prekybos centrus.  
  Nemakščiuose įsikūrusiame Alfredo Bardausko augalininkystės ūkyje taikomos šiuolaikiškos, modernios technologijos, o įsigyta technika leidžia pasiekti aukštų veiklos rezultatų.