Įsibėgėjant vakcinacijai pagreitį įgauna ir atostogų sezonas. Kad išvykus atokvėpiui nereikėtų krimstis, ar namuose paliktas turtas yra saugus, o sugrįžus nepasitiktų nemalonios staigmenos, „Tele2“ rekomenduoja namų apsauga pasirūpinti iš anksto.
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pateikė 6 išmanius būdus, kaip be didelių pastangų apsaugoti savo namus išvykus.
- Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Ko gero, pirma instinktyvi mintis prieš paliekant namus – išjungti visas šviesas. Tačiau tamsūs namų langai ilgapirščiams yra vienas aiškiausių signalų, jog čia galima apsilankyti. Ekspertai rekomenduoja pasirūpinti paprastu sprendimu – išmaniomis apšvietimo lemputėmis.
Išmanios lemputės atrodo lygiai taip pat kaip ir įprastos. Tačiau jose integruota belaidžio ryšio technologija leidžia jas kontroliuoti iš bet kurios vietos, naudojant savo išmanųjį prietaisą. Kai kuriose iš jų, be šviesos temperatūros ir spalvos reguliavimo, papildomai galite nustatyti laikmatį, kada įjungti ar išjungti šviesas, bei nurodyti konkretų kambarį, kuriame tai norite padaryti. Taip namuose sukursite iliuziją, jog kažkas yra nuolatos.
- Patikrinkite, ar veikia dūmų detektoriai. Dūmų detektoriai – privaloma apsaugos priemonė kiekvienuose namuose. Tačiau standartiniai prietaisai turi vieną ryškų minusą – apie kilusį pavojų iš jų operatyviai sužinome tik tuo atveju, jeigu tuo metu patys esame namuose. Be to, dažno namuose detektoriai neveikia dėl paprasčiausios priežasties – išsekusių elementų.
Ekspertai siūlo išbandyti paprastai diegiamus išmaniuosius dūmų detektorius, pavyzdžiui, „Fumerex“. Juos galima suporuoti su telefonu ar net keliais telefonais, todėl pranešimą apie tai, kad dūmų lygis pasiekė pavojingą ribą, žmogus gauna tiesiai į savo mobilųjį. Tokie detektoriai gali būti sujungti ir su artimiausios ugniagesių stoties sistemomis, todėl padeda daug patikimiau apsidrausti nuo galimų nelaimių išvykus.
- Suteikite namams „akis“. Dar daugiau ramybės atostogaudami turėsite tada, kai prireikus galėsite tiesiogiai stebėti, kas vyksta namuose ar kieme. Jei anksčiau vaizdo stebėjimo sistemą turėjo diegti patyręs meistras, šiandien šia įranga pradėti naudotis kur kas paprasčiau. Dauguma belaidžių apsaugos kamerų valdomos tiesiog išmaniuoju telefonu, per joms skirtą aplikaciją. Vaizdo įrašai išsaugomi atminties kortelėje arba saugiai užšifruotuose serveriuose, todėl prireikus galima bet kada juos peržiūrėti.
Pavyzdžiui, kompaktiškai „Arlo Go“ nereikia nei Wi-Fi ryšio, nei elektros lizdo. Kamera naudoja standartinę SIM kortelę bei ypač ištvermingą bateriją. Vaizdą galima stebėti tiesiogiai arba peržiūrėti įrašus, išsaugotus debesyje. Tuo tarpu kita, programėle valdoma, belaidė lauko ir vidaus vaizdo kamera „EZVIZ C3W Color Night Vision“ turi integruotą garsiakalbį ir mikrofoną įspėjimams realiu laiku. Ji taip pat gali atpažinti judesį ir savaime per garsiakalbį paleisti iš anksto įrašytą balso įrašą.
- Apdrauskite savo būstą. Norintiems išvengti finansinių nuostolių patyrus turto žalą, rekomenduojama pasirūpinti būsto ir turto draudimu. Šiandieną draudimo pasirinkimų rinkoje yra daugybė, o mėnesinės įmokos siekia vos kelis eurus per mėnesį.
Pavyzdžiui, „Tele2“ vieni pirmųjų iš mobiliojo ryšio operatorių savo klientams suteikė galimybę būsto ir gyventojų turto draudimą įsigyti paprasčiau – tiesiog užpildžius internetinę formą. Patogiausia tai, kad įmoka kiekvieną mėnesį įtraukiama į kliento „Tele2“ paslaugų sąskaitą, tad atskiru sąskaitos apmokėjimu rūpintis ne0reikia.
- Atostogų akimirkomis pasidalinkite grįžę. Jeigu mėgstate savo gyvenimo akimirkomis reguliariai dalintis socialiniuose tinkluose, žinutes apie atostogų planus ar vaizdus iš kurortų pasilikite vėlesniam laikui – kai grįšite.
Ši atsarga gėdos tikrai nepadarys, ypač jeigu turite daug sekėjų ar viešą socialinių tinklų profilį – niekados nesate tikri, kas ir kokiomis intencijomis gali sekti jūsų įrašus.
- Papildomi saugumo triukai. „Velnias slypi detalėse“ – sako liaudies išmintis. Todėl prieš išvykstant atostogauti ekspertai pataria apgalvoti net šias, iš pažiūros nereikšmingas smulkmenas.
Pirmiausia, ištuštinkite pašto dėžutę, o kol būsite išvykę, paprašykite, kad tai už jus reguliariai padarytų kaimynai ar artimieji. Perpildyta pašto dėžutė – žalia šviesa įsibrovėliams.
Taip pat rekomenduojama užsukti vandentiekį, sureguliuoti termostatą, užrakinti visus langus, o brangius daiktus padėti mažiau matomose ir užrakintose patalpose. Be to, prieš išvykstant patariama susitvarkyti kiemą, kad jame būtų aktyvios veiklos ženklų. Kol atostogausite, paprašykite artimųjų, kad šie reguliariai užsuktų ir nugrėbtų lapus ar žiemą nukastų sniegą – bet kokios neseniai kieme ar sode atlikto darbo apraiškos gali atbaidyti potencialius ilgapirščius.