Vosiliškio Šv. Juozapo bažnyčia (VIDEO)

Vosyliškio kaime, prie kelio, stovinti bažnyčia pravažiuojančiajam pro šalį gali pasirodyti niekuo neišsiskirianti. Vis tik ir šios šventovės kelių šimtmečių istorija yra įdomi.

Pirmąją koplyčią 1712 metais pastatė dvarininkas Belozaras. Vėliau, 1785 metais, Juozas Bilevičius ir Johana Belozoraitė-Bilevičienė fundavo bažnyčios statybą. Dabar matoma bažnyčia naujai pastatyta 1812 metais. Žinoma, vėliau ji buvo daug kartų remontuota, tačiau savo bendras vaizdas nepasikeitė.

Vosyliškio bažnyčia medinė, vienanavė, liaudiškos architektūros formų, stačiakampio plano su siaura penkiasiene apside.

Dailūs mediniai altoriai

Pagrindinis bažnyčios altorius sukurtas XIX amžiaus pabaigoje. Jo centre matomas 1888 metais tapytas paveikslas. Jį dovanojo Švelnių dvaro savininkė T.Bortkevičienė.

Neogotikiniai šoniniai altoriai dėmesį patraukia tapytais paveikslais ir šventųjų skulptūromis.

Bažnyčios interjeras spinduliuoja švaria energija, kuri apgaubia kiekvieną žmogų, užėjusį į šventovės vidų. Prisėdus ant suolo ir kelias minutes pabuvus tyloje, galima patirti stiprų šios energijos prisilietimą. Jeigu užmerksi akis, tarsi išgirsi nuo senų vargonų sklindančią melodiją ir pajausti šioje vietovėje gyvenusių žmonių meilę šiam statiniui. Kas ieško stebuklingos dvasinės atgaivos, tas turėtų atvykti į Vosiliškį ir apsilankyti šioje šventovėje bent kartą gyvenime.

no images were found