VMI peržengė ribas: domisi ne tik žmonių finansais, bet ir intymiomis paslaptimis

Šį kartą tema apie tai, kaip kiekvieno mūsų paslaptys apie sveikatą tampa viešomis paslaptimis. Kaip sakoma, oficialus informacijos nutekėjimas.

Jeigu paklaustumėme: ar norėtumėte, kad jūsų intymias sveikatos paslaptis, ypač atskleistas ginekologui arba urologui, žinotų ne tik gydytojai, bet ir nieko bendra su sveikatos priežiūra neturintys pašaliečiai, greičiausiai atsakytumėte neigiamai.

Bet savo piliečių niekas neklausia. Nors kiekvieno  ligos istoriją saugo duomenų apsaugos įstatymas ir net sveikatos apsaugos įstaigoje paciento negydantis medikas negali vartyti svetimų sveikatos bylų, tai niekieno netrukdomai daro mokesčių inspekcijos buhalteriai. Nori, pareikalauja plastikos chirurgo, kas ir kada didinosi krūtinę ar tobulinosi veidą.

Nori, pareikalauja ginekologo atskleisti, kas ir kada lankėsi ir kokiomis ligomis sirgo.

Tik užtaikę ant gydytojos, kuri nesutiko perduoti mokesčių inspekcijai savo pacienčių bylų, inspektoriai liko it musę kandę, net ir teismas stojo ginekologės pusėn.

Skaitykite daugiau: https://sveikata.lrytas.lt/medicinos-zinios/2018/01/08/news/vmi-uzsitrauke-nemalone-nelegaliai-nutekino-vartotoju-duomenis-4153335/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy