Vilius Stankevičius. Kalėdos vis tiek ateis

15631197_1282292675168724_1545088768_o
G. Petrausko nuotr.

Kalėdos – nuostabiausia šventė metuose, pradedamos puošti miestų gatvės, žiebiasi miestų ir miestelių eglės. Tačiau įžiebus Raseinių miesto eglę, interneto riteriai, socialiniuose tinkluose ir naujienų portalų komentarų skiltyse pradėjo piktintis, kad Raseinių eglė jau eilę metų atrodo taip pat, miestas irgi papuoštas tomis pačiomis dekoracijomis, žodžiu, kaip visada, viskas blogai. Dėl eglės galima sutikti, bet ji eilę metų taip atrodo ne dėl biudžeto pertekliaus, tokiems dalykams biudžetas yra ribotas, o ir papuošti reikia ne tik miestą, bet ir visą rajoną.

Viskas blogai

Paskaičius komentarus, susijusius su miesto eglės įžiebimu, galima suprasti, kad jeigu savivaldybė neskiria lėšų naujų girliandų pirkimui – jie yra blogi ir nesirūpina miesto įvaizdžiu, o jeigu jie skirtu pinigų, tuomet jie būtų vagys, nes, pasak jų, valdžia pasipelnys iš eglės papuošimų! Kadangi ir taip, ir anaip yra blogai, tai gal nereikia tos eglės? Gal užtektų ir eglišakių aikštėje į žemę susmeigtų? Juos juk miškininkai už dyką dalina…

Įžiebus miesto eglę, buvo galima pagalvoti, kad puošybos pokyčių nėra, nes miesto valdžia nusprendė pataupyti pinigus kitiems metams, tačiau kai mūsų rajono miesteliuose ir kaimuose pradėjo viena po kitos žiebtis eglutės ir plisti jų nuotraukos socialiniuose tinkluose, tikriausiai ne vienas pastebėjo, kad šiemet miestelių eglės išskirtinai gražios.

Džiugu, kad mūsų maži miesteliai, sugeba taip gražiai papuošti savo eglutes, tačiau, pasirodo, kad miestelių ir kaimų eglutės, buvo dar ne viskas! Vieną vėlyvą vakarą, grįžtant iš kito Lietuvos rajono, pamačiau ryškiai šviečiančią eglę, papuoštas gatves, tačiau niekaip nesupratau per kokį miestelį mes važiuojame. Ir staiga paaiškėja, kad tai Nemakščiai! Važiuojam toliau, vis negaliu patikėti, kad ten buvo Nemakščiai ir, tada, vos kirtus Viduklės geležinkelio stoties pervažą, mus pasitinka visa eilė šventiškai papuoštų apšvietimo stulpų! Sukam į Viduklę, ten taip pat viskas papuošta, ką jau kalbėti apie A. Svarinsko aikštę ir joje esančią eglutę. Po to seka Sujainiai, Slabada… Visų, net ir pačių mažiausių miestelių apšvietimo stulpai yra papuošti! Negalėjau patikėti savo akimis, kad mūsų rajono miesteliai gali taip šventiškai atrodyti! Ir tai tik kelios išvardintos gyvenvietės, tokių papuoštų vietų rajone dar ne viena, todėl sakyti, kad rajono savivaldybė pamiršo Kalėdas – negalima!

Savivaldybė Kalėdų nepamiršo

Šiais metais Raseinių savivaldybė rajono seniūnijoms skyrė beveik 50 tūkst. eurų! Raseinių seniūnijos Seniūnas Rolandas Klusas patvirtino, kad rajono seniūnijoms buvo dalintos tikslinės lėšos Kalėdų papuošimams. Raseinių seniūnijai šiemet buvo skirta 3,5 tūkstančio eurų. Už šiuos pinigus, buvo nupirktos šviečiančios dekoracijos ant stulpų Gruzdiškės ir Norgėlų gyvenvietėms. Už tokią pat pinigų sumą buvo papuošta pagrindinė Viduklės miestelio gatvė, pastatyta ir papuošta karkasinė Viduklės eglė, papuoštos Virgainių ir Sujainių gyvenvietės. Šį sąrašą galimą tęsti, tačiau trumpai tariant – kiekviena rajono seniūnija gavo apie pusketvirto tūkstančio eurų ir papuošė savo teritorijas įspūdingais šventiniais papuošimais.

Raseinių rajono savivaldybė stengiasi, kad rajonas atrodytų kuo gražiau, tam skiria dideles lėšas, tačiau ne visi raseiniškiai tai pastebi, o gal tiesiog nenori pastebėti.

Linkiu visiems džiaugtis kiekviena Kalėdų lempute, nesvarbu, kad papuošimai tie patys, svarbu, kad jie sukuria kalėdinę nuotaiką ir džiugina širdį. Nepamirškite, kad nepriklausomai kokios spalvos lemputės žibės, Kalėdos vis tiek ateis.

no images were found

2 thoughts on “Vilius Stankevičius. Kalėdos vis tiek ateis

Comments are closed.