Vietoj cigaretės – obuolys

Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Jos tikslas – apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo bei pasyvaus rūkymo sukeliamų pavojų. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti.

Pasaulinę dieną be tabako Raseinių policijos bendruomenės pareigūnai kartu su Raseinių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistėmis ir jaunaisiais policijos rėmėjais vykdė akciją „Obuolys vietoj cigaretės“. Jos metu akcijos dalyviai buvo kviečiami rūpintis sveikata ir iškeisti cigaretę į obuolį.

Gatvėje sutiktiems pėstiesiems ir sustabdytų automobilių vairuotojams bei keleiviams akcijos organizatoriai davė obuolį kaip sveikos gyvensenos simbolį ir skatino nepradėti rūkyti arba mesti šį žalingą įprotį. Renginio dalyviai taip pat gavo skrajutes su trumpa informacija apie rūkymo žalą ir žinia, kad metimas rūkyti – efektyviausia priemonė siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeltų ligų.

Be to, vairuotojai kviesti papuošti savo automobilius širdies formos lipdukais su užrašu „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“ ir taip skatinti atsakingo vairavimo kultūrą.

Akcijos metu išdalinta apie 18 kilogramų obuolių ir 50 įvairiaspalvių širdelės formos lipdukų.