Vienas perspektyviausių žirginio sporto objektų ieško šeimininko

Raseinių hipodromas neretai įvardijamas kaip vienas perspektyviausių žirginio sporto objektų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Žirginiu sportu besidomintys žmonės puikiai žino, kad Raseiniai garsėja lygiosiomis žirgų lenktynėmis, kurios daugelyje pasaulio valstybių yra vienos populiariausių. Šiuo metu Raseinių rajono savivaldybė yra paskelbusi VšĮ Raseinių hipodromo nuomos konkursą. Iki šių metų kovo 3 d. tikimasi sulaukti potencialių investuotojų susidomėjimo.
Raseinių rajono savivaldybės mero Andriaus Bautronio teigimu, paskelbus tarptautinį konkursą tikimasi rasti nuomininką, kuris išnaudotų hipodromo, kaip žirginio sporto ir pramogų objekto, galimybes. „Mūsų tikslas sukurti išskirtinį turistų traukos objektą Raseinių rajone. Be įvairių žirginio sporto veiklų ir užsiėmimų organizavimo, infrastruktūra turėtų būti išnaudojama visuomeniniams renginiams ir kitoms veikloms vykdyti“, – sako meras.
Siūlo įžvelgti galimybes
   Raseinių rajono savivaldybės meras sutinka, kad karantinas riboja potencialių investuotojų galimybes veikti, tačiau prašo žiūrėti į ateitį. „Šiuo metu dėl COVID-19 yra sustabdytos žirginio sporto veiklos, tačiau epidemiologinei situacijai pamažu gerėjant, verslas neabejotinai sulauks atlaisvinimų. Dabar yra puikus metas kurti ateities planus ir susidėlioti tolesnius žingsnius.“, –  sako jis.
Strategiškai patogi vieta
   Hipodromas įsikūręs palankioje geografinėje vietovėje (įeina į Kauno – Lietuvos vidurio zoną). Dėl savo išskirtinės lokacijos jis turi plačias daugiafunkcinio panaudojimo galimybes. Čia gali būti teikiamos jodinėjimo žirgais paslaugos, po atviru dangumi organizuojamos parodos, mugės, šventės ir kiti renginiai.
Atnaujinta infrastruktūra
   Investavus beveik 1,4  mln. Eur. hipodromo infrastruktūra pagal visus ES standartus atnaujinta 2014 m. Nuo to laiko jis visiškai pritaikytas žirginiam sportui ir lygiosioms žirgų lenktynėms rengti. Hipodrome yra du bėgimo takai, įstiklinta tribūna, per 1500 sėdimų vietų žiūrovams ir kita svarbi infrastruktūra.
Hipodromo naudojimo paskirtyje numatytas žirginio sporto šakų (teikiant pirmenybę lygiosioms žirgų lenktynėms) renginių organizavimas; žirgų laikymas, priežiūra ir ugdymas; paslaugos žirgų savininkams ir žokėjams; infrastruktūros išnaudojimas visuomeniniams (ne žirginio sporto) renginiams.
   Laimėtoju bus pripažintas didžiausius nuompinigius pasiūlęs dalyvis. Su juo bus sudaryta 5 metų nuomos sutartis. Dokumentus galima teikti iki 2021 m. kovo 3 d.