Vėl reidas – 1 neblaivus ir 1 narkotinių medžiagų vartojęs vairuotojas

Penktadienio vakarą Šiaulių apskrities policija surengė reidą, kurio metu ir vėl didžiausią dėmesį skyrė vairuotojų blaivumui.

    Apie 20 pareigūnų jau po pietų pasiskirstė po įvairius apskrities miestus. Vairuotojai tikrinti Šiauliuose, Raseiniuose, Radviliškyje, Ariogaloje, Baisogaloje, Šeduvoje ir kitose gyvenvietėse.

    Pareigūnai patikrino apie 600 vairuotojų. Šiaulių rajone, Kairiuose, sustabdytas neblaivus pradedantysis vairuotojas (jis įpūtė 0,10 prom.). 2 vairuotojai nors ir buvo vartoję alkoholio, jo koncentracija kraujyje neviršijo leistinos  normos.

    Šiauliuose, prie Prūdelio, patikrinimui sustabdytas vairuotojas nors ir buvo blaivus pareigūnams sukėlė įtarimų. Apžiūrėjus automobilį buvo rasta 28 galimai narkotinių medžiagų tabletės. Vairuotojas pristatytas į gydymo įstaigą dėl vairavimo galimai apsvaigus.

     Raseiniuose, kur panašūs reidai vyksta gana retai, pareigūnai sulaukė daug gyventojų dėmesio. Žmonės džiaugėsi pareigūnų darbu ir sakė, kad dabar mieste vairuotojai važinės tvarkingiau. Vos įvažiavus į Raseinius pareigūnai iš karto pastebėjo du mikroautobusus, kur vienas lanksčiąją vilktimi tempė kitą. Traukiamas mikroautobusas „Ford Transit“ buvo be valstybinių numerių ir atrodė techniškai netvarkingas. Patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad automobilis neįregistruotas nustatyta tvarka, neturi nei techninės apžiūros, nei privalomojo civilinės atsakomybės draudimo. Dėl šių priežasčių mikroautobusas pats važiuoti negali, o turi būti transportuojamas.

    Taip pat Raseiniuose pareigūnai patikrino du automobilius su prancūziškais numeriais. Abi transporto priemonės buvo neįregistruotos nustatyta tvarka. Viena iš jų su pasibaigusio galiojimo Prancūzijos valstybiniais numeriais, kita neturėjo privalomojo civilinės atsakomybės draudimo.

    Iš viso pareigūnai išaiškino 18 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Tarp jų 2 transporto priemonės buvo be techninės apžiūros, 5 pažeidimai, kai vairuotojai nesilaikė kelio ženklų ir ženklinimo taisyklių, 1 gyventojas nubaustas, kad važiavo be saugos diržo, 1 pėsčiojo pažeidimas ir kt.

    Policijos ekipažai neaplenkė ir mažesnių miestelių, kur užsuko į jaunimo pamėgtas vietas. Į atokesnes vietas jaunuoliai atvažiuoja automobiliais, tačiau patikrinus kelis vaikinų ekipažus jokių pažeidimų nenustatyta.

    Panašus reidas buvo organizuotas ketvirtadienio vakarą Šiauliuose. Iš patikrintų 700 vairuotojų, tik vienas buvo neblaivus – įpūtė 0,51 promilės.

Šiaulių apskr. VPK info