Vasaros šventė Gyliuose

Vasara įpusėjo… Ūkanoti rytai ir laukuose bąlantys javai vis labiau artina rudenį. „Šventa Ona – duonos ponia“ kviečia seną duoną susitikti su nauja. Prieš 6-7 dešimtmečius tokiu laiku žemdirbiai jau skambindavo dalgius, ruošdami juos javapjūtei. Šiandieną platūs ūkininkų laukai ilgisi galingų kombainų dainos. Bet, nežiūrint tradicijų ir galimybių kaitos, bręstanti duona virpina ne tik žemdirbio, bet turbūt kiekvieno lietuvio širdį: kas gali būti šventesnio už Duoną – gimtinės, motinos rankų, namų šilumos simbolį?

Tokia romantinė gaida dominavo liepos 25 d. Gyliuose vykusioje Vasaros šventėje. Susirinko, susibėgo vienas kitą pakvietę kaimynai, iš miestų, net iš užsienio atvažiavo buvę mokiniai. Į smagų vakarojimą užsuko garbingi svečiai: Viduklės Šv. Kryžiaus parapijos klebonas kun. A. Stanulis, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Mielinis, Naisių vasaros renginių organizatorius V. Paulauskas, Viduklės seniūnijos seniūnė D. Ulinskienė, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ Viduklės padalinio vadovas K. Visockis. Šventę paskelbė Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius A. Kuodys ir Gylių bendruomenės pirmininkas A. Kleinauskas. Renginio vedėjai T. Valickas ir D. Jasiūnaitė pasveikino, palinkėjo geros nuotaikos, mielos veiklos visiems šventės dalyviams. O veiklos tikrai netrūko. Jaunimas žaidė tinklinį, varžėsi virvės traukimo rungtyje. Daugiausiai entuziastų sutraukė šaškių ir smiginio varžybos, o daugiausiai juoko skambėjo slidinėjimo žole rungtyje. Mažiesiems šventės dalyviams pasisekė labiausiai. Visą vakarą jie linksminosi ant batuto.

Tai, žinoma, ne pirmas bendras Gylių bendruomenės ir Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro renginys. Bet jis reikšmingas tuo, kad šioje šventėje gimė nauja tradicija. Nuo šiol kiekvieno bendro renginio metu 3 iškiliausi, labiausiai nusipelnę Gylių krašto žmonės bus apdovanoti „Mūsų pagarbos“ nominacija – stikline statulėle su gilės atvaizdu. Šįkart buvo apdovanoti pirmieji 3 nominantai. Pirmiausiai visi dalyviai plojo aštuonmečiui Arūnui Baltrušaičiui, pasaulio bušido varžybose iškovojusiam net 2 medalius – aukso ir sidabro. Sportininko tėveliai, Kristina ir Arūnas Baltrušaičiai, pagrįstai gali džiaugtis ir didžiuotis visais trimis vaikais, bet Arūnui – jaunesniajam, galvas lenkia visi Gylių kaimo gyventojai už mūsų krašto garsinimą. Mažasis Arūnas žavi anaiptol nevaikiška narsa, valia, ryžtu. Linkime jam sėkmingos sportinės karjeros. Plojimai palydėjo ir kaimo šviesuolę Liną Jankauskienę – bendruomenės slaugytoją, kuri jau daug metų dalina save kaimo žmonėms. Keliasi naktį, pamiršta šventadienius, palieka savo rūpesčius, jei žmogus kviečiasi ją bėdoje. Kaimo žmonės dėkingi už begalinį Linos atsidavimą savo profesijai, aukojimąsi ir nuoširdumą. Trečioji nominantė – Irena Petraitienė, ilgametė pašto darbuotoja, laukiama ir mylima kaip šeimos narė, ypač vyresnių kaimo žmonių. „Irutės laukiame labiau negu jos atnešamų laikraščių“, – sako ne vienas. Irena ne tik puiki darbuotoja, bet nuoširdus, rūpestingas žmogus, puiki organizatorė, idėjų generatorė Gylių bendruomenėje.

Vasaros šventė su rudens prieskoniu… O jį jutome ne tik ragaudami naminę duoną ir sūrį su šviežiu medumi, bet ir sveikindami Onas su brangiu jų vardadieniu bei pagerbdami Gylių ir aplinkinių kaimų ūkininkus, duonos augintojus. Nostalgijos atnešė ne tik gražūs vedėjų žodžiai, bet ir Nemakščių vyrų dainos. Kaip reta šiltą šios vasaros vakarą buvo smagu suktis valso ritmu, klausantis pamėgtų romansų. Jaunimą linksmino merginų grupė „Be cukraus“ iš Viduklės. Net fejerverkams sužibus danguje niekas neskubėjo skirstytis. Taip gera susitikti, taip smagu pabendrauti, tiek daug galima pasakyti per vieną vakarą, jei jame širdis šaukiasi širdies…

Esame dėkingi visiems – organizatoriams, rėmėjams, vedėjams, svečiams, muzikantams, draugams ir kaimynams, kad buvote kartu. Vasara dar neišeina, tik šiek tiek kvepia rudeniu. Vasara sako: brangieji, pasirūpinkite tuo, ką užauginote.

Elena Norvilienė, Gylių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius pavaduotoja ugdymui

Šaltinis: www.musuraseiniai.info

Įtempta-kova Linksmybės-vaikams-1 Mūsų-pagarba-ūkininkams Virvės-traukimas