Vasario 16-ąją bus teikiami nauji apdovanojimai – Raseinių rajono savivaldybės Garbės ženklai

Šiemet Vasario 16-ąją, pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, iškilmingo Raseinių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu bus teikiami ne tik ,,Auksinės lūšies“ ir ,,Žemaičioׅ“ apdovanojimai nesupelniusiems rajono žmonėms bei įmonėms, bet vyks ir naujo apdovanojimo – Raseinių rajono savivaldybės Garbės ženklo – įteikimo ceremonija.

   Garbės ženklu apdovanojami asmenys už nuopelnus kultūros, mokslo ir švietimo, verslo ir gamybos, sveikatos ir socialinės apsaugos, sporto, ūkio bei kitose srityse, už Raseinių rajono vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, garbingi užsienio valstybių atstovai. Šis garbingas apdovanojimas gali būti skiriamas tik vieną kartą gyvenime. Garbės ženklą iškilmingai teikia Savivaldybės meras vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga. Ypatingais atvejais gali būti apdovanojama kitu laiku.

   Garbės ženklas patvirtintas Lietuvos heraldikos komisijos, yra numeruojamas, o ženklo numeris graviruojamas ant apdovanojimo ženklo ir įrašomas į apdovanotam asmeniui įteikiamą apdovanojimo liudijimą. Garbės ženklas gaminamas iš žalvario ir tombako, danga – 24 karatų auksavimas, jį sudaro 3 jungiamosios dalys (kryžius, vainikas ir herbas). Garbės ženklas kabinamas ant kaklo.

   Apdovanojimo Raseinių rajono savivaldybės garbės ženklu, Raseinių rajono savivaldybės mero ženkliuko ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos nario ženkliuko įteikimo tvarkos aprašas »»» 

Šaltinis“ Raseinių rajono savivaldybė