Valdemaras Jacikas: pasvarstymai koks turėtų būti meras – Andrius Bautronis

Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Redakcija gavo Valdemaro Jaciko laišką apie pasvarstymus koks turėtų būti Raseinių meras.

Siunčiu pirmąjį straipsnį, planuoju parašyti apie kiekvieną kandidatą.

Valdemaras Jacikas.

Ar mums reikia mero, kaip A. Kupčinskas, kuriam valdant Kaunas degradavo?

 Rajoninėje spaudoje jau prasidėjo publikacijos apie kandidatus į rajono merus. Atsirado netgi pasvarstymų, koks turėtų būti meras. Šiandien yra žinomos kelios kandidatų pavardės: jauniausias 31 m. – Andrius Bautronis, Gytis Šulinskas (36 m.), Darius Ulickas (47 m.), ir vyriausias – Edmundas Jonyla (66 m.). Pradėti norėčiau nuo jauniausio – A. Bautronio. Šį žmogų, kaip tarybos narį, stebėjau 3 metus. Ar jis būtų geras meras? Atsakysiu. Jei žmonės išrinktų šį jaunuolį vadovauti mūsų rajonui, – tai būtų blogiausia, kas galėtų nutikti Raseinių kraštui. Kodėl? Argumentų turiu ir visus juos išvardinsiu. Tai žmogus, be vidinių principų ir skrupulų. Pabrėžiu – vidinių. O išoriniai, kurie labai plačiai rodomi visuomenei, socialiniuose tinkluose, vaikiškai juokingi: Andriukas su triušiukais, ir šuniukais, Andriukas su partiečiais, arba Andriukas kostiuminių baltinukų rankoves atsiraitęs bulves kasa. Tiesa, dar labai populiarios asmenukės pasidabinus šaulio uniforma. Bet tai tik paviršius, blizgesys, skirtas masei žmonių pasakyti, pažiūrėkite, koks AŠ! Aš išdėstysiu savo argumentus, kodėl manau, kad Andrius Bautronis – blogas kandidatas.

Pirma. Pakeliui tik su vedliais

Meras turi turėti tvirtą stuburą, charakterį, aiškius moralinius principus ir įsitikinimus. Andrius Bautronis jų neturi. Kodėl taip sakau? Paanalizuokime tą neilgą jo gyvenimo istoriją Raseinių rajone. Dar nebaigęs savo studijų, jis Ariogalos gimnazijoje, padedant aukščiausius postus užimančių vietos politikų, gauna  visą krūvį. Ariogališkiai, manau, puikiai tai prisimena. Būti proteguojamam, šiam jaunam vyrui, jau yra pažįstama. Atėjus į valdžią Remigijui Ačui, A. Bautronis įstoja į „Tvarkos ir teisingumo“ partiją. Tereikia pakalbinti šios partijos senbuvius, manau, jie pasidalintų informacija apie veiklų, jauną istoriką Andrių. R. Ačui praradus įtaką, mūsų kandidatas Bautronis tampa labai uoliu konservatoriumi. Per trumpą laikotarpį padaryta daug „įdomių“ žingsnių. Ar jas galima įvardinti kaip jauno žmogaus klaidas? Taip, jis įvardino narystę TT partijoje. Leiskite suabejoti, 31 m. nėra tas amžius, kai klaidos gali būti nurašomos jaunystei-kvailystei. Tai greičiau gyvenimiška pozicija, rinktis ir daryti tai, kas šiuo momentu yra naudinga tau, nekreipiant dėmesio į moralinius principus.

Antra. Kodėl tai būtų nelaimė?

Žmogus, būdamas tarybos nariu, sugeba per vieną kadenciją net 5 kartus supainioti viešuosius ir privačiuosius interesus. Tai yra įrodžiusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Ar nemanote, kad norint tapti meru, jau net vienas tokio pobūdžio nusižengimas – nepadorus? O čia? Penkis kartus nusižengęs ir galvą iškėlęs, krūtinę atstatęs, jis nesijaučia nieko blogo padaręs. Aš noriu paklausti, tai kas bus, jei jį išrinksite meru?

Trečias argumentas – svarbiausias

Man jis labai panašus į Andrių Kupčinską, buvusį Kauno miesto merą. Savo elgesiu, laikysena, kalbėsena, man jie – dvyniai, tik neidentiški, veido bruožai skiriasi. Jie abu žmonės, kuriems jie patys sau gražūs. Teko asmeniškai pažinoti ir bendrauti su tuo metu mero pareigas vykdžiusiu A. Kupčinsku. Tai pasipūtimo ir arogancijos derinys. A. Kupčinskas meru tapo 32 m. A. Bautronis būdamas 31 m. siekia mero posto. Mano tvirtu įsitikinimu, dar ne laikas. Per anksti. Aš pats tarybos nariu tapau 33 m. ir ranką prie širdies pridėjęs galiu pasakyti, kad per jaunas. Andriui dar reikėtų sūnų užauginti, namą pastatyti ir medį pasodinti.

Tai kas gi įvyktų?

Raseiniškiai, besidomintys politika, puikiai žino, kas vyksta mūsų rajone. Daugelį metų per vieną kadenciją gebėdavome „nuversti“ kelis merus, kelis administracijos direktorius. Dirbti taryboje – be proto sunku. Žmonių išrinktas meras turi suvienyti 25 ambicingus politikus  dėl bendro darbo. Dabar įsivaizduokite A. Bautronį. Sugebėtų? Aš atsakau – ne, – tai neįmanoma! Labai abejoju, ar būtų suformuota valdančioji dauguma. Stebėdamas jį, galiu pasakyti, kad taip, švietimo ir ugdymo reikalai jam žinomi ir savi. Bet tai tik maža dalelytė viso rajono gyvenimo.

Ir pabaigoje, pamenate, A. Kupčinskas Kaune buvo iškabinęs plakatus: „Ir Kaune galima gyventi“. Tai štai, mieli Raseinių rajono žmonės, išsirinkime A. Bautronį ir netrukus pasikabinsime plakatus: „Jei neturite, kur gyventi, – tai pabandykite gyventi Raseiniuose.“

Tekstas autoriaus, netaisytas ir neredaguotas.

Valdemaras JACIKAS