Valdantieji ruošia egzekucija merui

Pastaruoju metu tiek vietinėje, tiek respublikinėje žiniasklaidoje apstu publikacijų apie Raseinių r. savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos griūtį: socialdemokratai nė neįspėję paliko savo koalicijos partnerius darbiečius ir tvarkiečius bei gruodžio 15 d. Tarybos posėdyje paskelbė sudarantys naują valdančiąją daugumą su liberalais, koncervatoriais, judėjimu „Rasai“ ir „Tavo Raseiniai“ atstovais. Naujoji valdančioji dauguma, nepateikę rimtų kaltinimų ar svarių argumentų, gruodžio 29 – osios Tarybos posėdyje jau spėjo iš postų atleisti administracijos direktorių Algimantą Mielinį ir vicemerę Gitaną Rašimienę.

Šią savaitę valdantieji jau ruošia egzekuciją ir tiesiogiai žmonių išrinktam merui Algirdui Griciui. Rytoj sausio 28 dieną, vyks rajono Tarybos posėdis, į kurio darbotvarkę įtrauktas sprendimo projektas „Dėl Raseinių rajono savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūros pradėjimo“. Bus siūloma sudaryti komisiją, kuri turės nustatyti, ar tarybos narys – meras sulaužė tarybos nario – mero priesaiką, ir (arba) nevykdė jam Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų.

Pažymėtina kad pagrindinės mero „nuodėmės“, kurias įvardija po teikimu pasirašę Tarybos nariai, tai sprendimo projekto neįtraukimas į darbotvarkę, sprendimo projektų pasirašymo, paskelbimo, įsigaliojimo terminai. Redakcijos žiniomis, visos su kaltinimais siejamos sprendimo projektų procedūros senai atliktos ir nei Savivaldybė, nei rajono gyventojai dėl to jokios žalos nepatyrė.

Kaip žinome, tiesiogiai išrinkti merai – naujovė, todėl nėra jokios teisinės praktikos dėl mero įgaliojimų netekimo. Taryba merą atleisti galėtų tik tokiu atveju, jei teismas patvirtintų, kad meras sulaužė priesaiką ar nevykdė įsipareigojimų.

Mūsų Raseiniams informacija

3 thoughts on “Valdantieji ruošia egzekucija merui

  1. Kuo greičiau….. tuo geriau…… visam miestui bus…..

  2. Tai žmonių nuomonė nieko nereiškia, taip išeina, šuns balsas į dangų neina… „Valdantieji“ geriau žino ko žmonėms reikia,juk žmonės merą išrinko turbūt būdami „nepakaltinamoj“ būsenoj..

  3. Būtų smagu, jeigu straipsnyje nebūtų rašybos klaidų (jų ieškoti pradėkite nuo pavadinimo ir t.t.)

Comments are closed.