Užmojai dar pakelti kainas: A. Veryga siūlo didinti akcizą stipriam alkoholiui

Seime – nauji siūlymai dešimtadaliu didinti akcizą stipriems alkoholiniams gėrimams. Tačiau ekspertai perspėja, kad tai gali dar labiau padidinti šešėlį. Vien nuo pernai nelegalaus alkoholio prekybos vietų skaičius išaugo kone tris kartus.

Nuo kovo stipraus alkoholio kainos, ko gero, bus didesnės. Valdžia užsimojo 10 proc. vėl didinti alkoholio akcizą. Tuomet pusė litro stipraus alkoholio brangtų apie 40 centų.

„Tas kėlimas gal labiau leis nedidinti prieinamumo, nes augant gyvenimo lygiui, pajamoms, santykinė kaina mažėja. Tad už turimas pajamas galime vis daugiau ir daugiau nusipirkti“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Akcizai buvo keliami 4-erius metus iš eilės, bet augo ne tik jie. Egzistuoja daugiau kaip tūkstantis vietų, kuriose, kaip pranešama, galbūt nelegaliai prekiaujama alkoholiu. Tokiomis vietomis nuklota visa šalis.

Skaityti daugiau: https://www.lrt.lt/naujienos/ekonomika/4/236372/uzmojai-dar-pakelti-kainas-a-veryga-siulo-didinti-akciza-stipriam-alkoholiui?fbclid=IwAR3ptdto-__N8Od-0jp_dTWkmjDLmcWPDUrc3lh9eN9JnV_lq4vKvRpRu50#wowzaplaystart=74000&wowzaplayduration=169000