Užliejamas Klaipėdos senamiestis. Vandens lygis dar gali kilti (VIDEO)

ATNAUJINTA: Klaipėdoje pasiektas stichinis vandens lygis. UŽLIEJAMAS Klaipėdos senamiestis. Vandens lygis dar gali kilti. Vėjo gūsiai 20 val uoste 34 m/s, oficialiai uraganinio stiprumo.———————————————————–Vėjai jau tikrai įsismarkauja. Naujausi duomenys iš Klaipėdos uosto – gūsiai 31 m/s. Dabar (apie 19 val.) prasideda pats audros pikas, o vėjo greitis gali būti dar truputį didesnis. Bandome siųsti tą pačią žinutę – nesvarbu kiek tiksliai sustiprės vėjas, panašaus stiprumo jis yra labai pavojingas. Dėl vėjo kyla vandens lygis Danės upėje bei apskritai pakrantėje. Pagal uosto stoties parodymus iki stichinio vandens lygio trūksta tik 20 cm. Per ankstesnes uraganinio stiprumo audras Klaipėdos senamiestis buvo užlietas. Kai kurios kitos įprastai apsemiamos vietos pvz Drevernos pakrantė tikriausiai jau yra apsemtos. Situacija išlieka nepastovi.Video: Virginija Kesmienė

Posted by Orai ir klimatas Lietuvoje on 2020 m. kovo 12 d., ketvirtadienis

Video: Virginija Kesmienė

ATNAUJINTA: Klaipėdoje pasiektas stichinis vandens lygis. UŽLIEJAMAS Klaipėdos senamiestis. Vandens lygis dar gali kilti. Vėjo gūsiai 20 val uoste 34 m/s, oficialiai uraganinio stiprumo.
———————————————————–
Vėjai jau tikrai įsismarkauja. Naujausi duomenys iš Klaipėdos uosto – gūsiai 31 m/s. Dabar (apie 19 val.) prasideda pats audros pikas, o vėjo greitis gali būti dar truputį didesnis. Bandome siųsti tą pačią žinutę – nesvarbu kiek tiksliai sustiprės vėjas, panašaus stiprumo jis yra labai pavojingas.

Dėl vėjo kyla vandens lygis Danės upėje bei apskritai pakrantėje. Pagal uosto stoties parodymus iki stichinio vandens lygio trūksta tik 20 cm. Per ankstesnes uraganinio stiprumo audras Klaipėdos senamiestis buvo užlietas. Kai kurios kitos įprastai apsemiamos vietos pvz Drevernos pakrantė tikriausiai jau yra apsemtos. Situacija išlieka nepastovi.

!!! Vyraujant audringiems orams nepamirškite pritvirtinti ar įnešti iš kiemo į vidų tokius daiktus, kuriuos vėjas gali nunešti, taip pat venkite statyti automobilius greta medžių, kadangi gali lūžti šakos ar nuvirsti ir pats medis. Jokiais būdais nestovėkite patys greta medžių, greta elektros stulpų, kur vėjas gali nutraukti elektros laidus. Jei pamatėte nutrauktus laidus nesiartinkite prie jų, skambinkite specialioms tarnyboms. 
Smarkus vėjas gali kai kurias vietoves palikti be elektros, pasirūpinkite kuo pasišviesti. Nelikite abejingi ir arti gyvenantiems vienišiems senoliams, jiems gali prireikti jūsų pagalbos. 
Ypač atidūs būkite keliuose išvažiuodami iš uždaro kelio ruožo į atvirą, rinkitės saugų greitį.
Kadangi pajūryje vyraus smarkiausias vėjas, nerizikuokite savo gyvybe ir laikykitės nuo šėlstančios jūros atokiau !!! 
 
Penktadienio naktį audringi orai tęsis ir toliau. Daug kur gūsiai sieks 20–25, pajūryje 25–32 metrus per sekundę.
Daugelyje vietovių nuvilnis lietus, temperatūra svyruos tarp 2–5 laipsnių šilumos.
Dieną laikysis 15–22 metrų per sekundę gūsiai, vyraus permainingas debesuotumas ir trumpalaikis lietus. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 7 laipsnių. Šiauliuose bus apie 5, Panevėžyje ir Klaipėdoje apie 6 laipsnius šilumos. Vakare vėjas jau turėtų nurimti visiškai, tuo metu temperatūra sparčiai kris.