Už policijos pareigūnų patikrą dėl koronaviruso bus atsakingas VRM Medicinos centras

Karantino metu siekiant užtikrinti nepertraukiamą policijos ir kitų tarnybų pareigūnams pavestų uždavinių vykdymą, jie dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) bus tiriami ne tik mobiliuose punktuose, bet ir Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre.

 Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, sprendimas priimtas, atsižvelgiant į koronaviruso infekcijos plitimą ir į poreikį užtikrinti viešąją tvarką.

„Šiuo sudėtingu metu, kad būtų išgelbėta kuo daugiau gyvybių, apeliuoti vien į gyventojų sąmoningumą neužtenka. Kaip rodo policijos ataskaitos, pasitaiko nemažai karantino ir saviizoliacijos pažeidimų, todėl policijos pareigūnams būtina nuolat stebėti situaciją ir užtikrinti viešąją tvarką. Jie tarnybos metu turi tiesioginį kontaktą su žmonėmis, tarp jų, tikėtina, gali būti ir užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija, todėl labai svarbu nuolat kontroliuoti jų sveikatos būklę“, – sako ministras A. Veryga.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pabrėžia tokio sprendimo svarbą.

„Pareigūnai šiuo metu susiduria su pavojingomis situacijomis, kontaktai yra neišvengiami, todėl juos būtina tikrinti. Šis klausimas man asmeniškai yra itin svarbus, nes norėdami užtikrinti viešąją tvarką turime pasirūpinti ir pareigūnų sveikata“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Medicinos centrui pavesta atlikti policijos pareigūnų, o prireikus ir kitų būtinąsias funkcijas užtikrinančių tarnybų ar institucijų specialistų tepinėlių paėmimą koronaviruso laboratoriniams tyrimams atlikti. Pareigūnas, kaip ir kiekvienas Lietuvos pilietis, turės galimybę dėl koronaviruso infekcijos pasitikrinti ir savo miestų mobiliuose patikros punktuose bei Karščiavimo klinikose. Nauja patikra Medicinos centre – tai papildoma galimybė patikrinti pareigūnus, ar jie nėra užsikrėtę koronavirusu.

Medicinos centras taip pat bus atsakingas, kad visi paimti tepinėliai būtų saugiai pristatyti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją, o rezultatai greitai pasiektų pareigūnus. Į Medicinos centrą patikrai pareigūnus nukreips centrinių įstaigų personalo tarnybos, esant koronaviruso ligos įtarimui. 

Nuo karantino pradžios policija yra sulaukusi daugiau nei 4 tūkst. pranešimų dėl karantino ir saviizoliacijos pažeidimų.

 Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija